„Kdybych alespoň nebyl sám. Mít někoho, koho bych mohl zatahat za vlasy, shodit do bláta, nebo třeba zalít, nebo třeba zalít do betonu,“ rapuje Ondřej Anděra aka Sifon ve skladbě Ve stínu lamp. Právě ta otevírá Neurobeat, který se mohl stát první velkou deskou českého hip hopu už v 90. letech. Narodil se nakonec až v roce 2006 jako historicky první release labelu Bigg Boss. Kvůli neshodám s někdejší vydavatelskou firmou Polygram sice WWW nakonec nezískali prvenství pražské „oldschoolové party“, přesto se řadí mezi nejzásadnější průkopníky českého rapu. Neurobeat překračuje všechny pomyslné mantinely od vizuálů Lubomíra Typlta, přes Anděrovy abstraktní texty až po tehdy neslýchané propojení experimentálních rapových postupů s brutalistní elektronikou. To vše dalo dohromady vzniknout svébytnému betonovému monstru.
„Říká se, že rap je čistě americká záležitost. My si to nemyslíme. Rap je především záležitost města, a dá se tudíž dělat i v němčině, francouzštině nebo češtině,“ prohlašoval Sifon v rozhovoru pro časopis Rock & Pop už v roce 1993. Právě element města se skrze lásku ke graffiti, surrealistické pohledy na život v Praze a další pouliční odnože hiphopové komunity výrazně promítl i do tvorby WWW. I proto je víc než symbolické, že se v pátek 15. října naživo představí právě v rámci osobitého koncertního cyklu Soundtrack of Prague.
Večer zahájí talentovaný producent Vision of 1994. Jeho loňské album Concrete Memories zní jako bezútěšná procházka betonovým sídlištěm a řadí se k zásadním novým jménům české experimentální elektroniky. Symbolický křest vinylu k 15. výročí Neurobeatu pořádá kulturní platforma GOODGOOD, a to příznačně v budově architekta Karla Pragera, tedy v Centru architektury a městského plánování.