Obrázek k článku Aiko představuje své alter ego. Poprvé zpívá česky a zahalila se do červené
| David Randuška | Foto: Alisa Lisičkina

Aiko představuje své alter ego. Poprvé zpívá česky a zahalila se do červené

„Je to celý v hlavě a já to střídám hravě,“ zpívá v novém singlu nadaná zpěvačka Aiko. Pro nový track zvolila příhodně název Alter Ego. Proč? Za prvé se interpretka, která se pohybuje mezi Londýnem a Prahou, rozhodla zvolit pro nový kus český jazyk.

Za druhé sama Aiko v textu hned v úvodu přiznává, že má své druhé já: „Jsi moje alter ego, vše, co chci být,“ zpívá v nové písni. 

„Když si nasadíte masku alter ega, najednou je všechno jednodušší a člověka čím dál tím více baví si s tou maskou hrát. Mám pocit, že většina kreativních lidí má nějaké své druhé já. Já osobně ho určitě mám. Hodí se především, když vystupuji nebo tvořím,“ vysvětluje zpěvačka.

Otázkou je, jestli české texty budou lemovat cestu mladé interpretky pravidelně, nebo nechá v češtině zpívat své alter ego jen občas. Každopádně příští singl, po němž přijde na řadu celé album, je plánovaný na únor a bude opět anglicky. 

Alter song se povedl

Ať už to bude jakkoliv, hudebnice v nové skladbě dokázala, že jí skládání v češtině nedělá sebemenší problém. Track Alter ego je je po textové i hudební stránce vybroušenou muzikální skulpturou. O hudební produkci se postaral progresivní producent Filip Vlček, kterého zřejmě, stejně jako Aiko, ještě čeká velká budoucnost.

„Vždy jsem měla ráda jazyky, baví mě si hrát se slovy a vymýšlet různé obraty. V češtině jsem ale neměla jistotu až do okamžiku, kdy jsem skládala pro jiného umělce. Zjistila jsem, že v češtině skládat umím. Text Alter Ego pak přišel přirozeně sám. A vzhledem k tomu, že většina mých posluchačů je z Čech, rozhodla jsem se češtině dát šanci,“ komentuje vznik singlu zpěvačka Aiko.

Téměř tři minuty odstínů červené

Zpěvačka vydala k singlu i klip. Ústředním motivem vizuálního díla je sama interpretka – a její výrazně červené stíny na tváři.  Kromě pár pasáží, které jsou v černobílé nebo do modra, je klip laděn právě do červené. V úvodu si zahrál (doslova) i producent Vlček.

Klip kombinuje výrazné červené odstíny stejně jako fiktivní já samotné zpěvačky, píše se o novince v tiskové zprávě. Mimochodem podobné rudé kontury má v některých částech i klip Aiko k písni Bad Influence.

Ve výsledku kombinace inovativního přístupu Aiko i producenta hudby a vizuálního videoklipu neznalému divákovi přinese plnohodnotý audiovizuální zážitek a fanouškům zpěvačky jiný pohled do jejího kreativního vesmíru.