Obrázek k článku Biffy Clyro na červeném koberci prozradili, že mají hotové nové album
| Šárka Hellerová

Biffy Clyro na červeném koberci prozradili, že mají hotové nové album

O titul nejlepší britské kapely je sice připravily dívky z Little Mix, přesto se fanoušci skotského tria mohli po udílení Brit Awards radovat.

Simon Neil v rozhovoru pro NME odklonil konverzaci od svého pestrobarevného pyžamového outfitu a účesu (má na hlavě mullet) prohlášením, že kapela minulý týden dokončila novou desku. 

Že pracují na nové nahrávce Biffy Clyro oznámili již krátce po vydání loňského alba A Celebration Of Endings. Původně se mělo jednat o navazující „sesterské album“ vycházející z přebytku materiálu pro minulou desku. Bezprostředně po vydání A Celebration Of Endings Neil prozradil, že mají dalších patnáct písní, které se s kapelou chystá co nejdřív nahrát.

„Měly jít naprosto ruku v ruce,“ řekl zpěvák o obou deskách s tím, že se ale postupem času z té aktuální stala samostatná bestie. „Souvisejí spolu, ale protože jsme nejeli na turné, napsal jsem na album nakonec sedm nebo osm nových skladeb.“

„Jde o reflexi toho, jak mohou všichni prožít stejnou věc, ale každý zareaguje naprosto odlišně. Všichni máme za sebou obrovskou globální zkušenost, ale z mnoha různých důvodů ta zkušenost nebyla pro všechny stejná. Cítím, že o tom ta deska je,“ přiblížil Neil téma nových skladeb.

Před rokem kapela uvažovala, že album pojmenuje v návaznosti na minulou desku A Commemoration Of Commiserations nebo nějak podobně, to už ovšem neplatí. Nový název Biffy Clyro zatím tají.

Skvělý den ve studiu podle Biffy Clyro: