Obrázek k článku Bryan Adams pokračuje ve světovém turné. Letos zavítá do Brna
| Šárka Hellerová | Foto: Live Nation

Bryan Adams pokračuje ve světovém turné. Letos zavítá do Brna

Turné k albu So Happy It Hurts zahájil Bryan Adams v lednu 2022 v Portugalsku. Za sebou již má i vyprodanou pražskou zastávku. 13. října 2024 zavítá do Brna, kde kanadský zpěvák vystoupí ve Winning Group Areně.

V polovině prosince hrál Bryan Adams v O2 areně v Praze. „Tentokrát se představil jako řízný hardrocker, který sice odzpíval většinu koncertu s akustickou kytarou, ale s hlasitou čtveřicí za zády,“ konstatoval v recenzi povedeného vystoupení Josef Vlček. „Znělo to docela dobře, jen Adamsova specialita, ochraptělé ploužáky, trochu tou řízností utrpěly na sentimentu, ale proč ne, správný rocker není přece ufňukané koťátko.“ Bryan Adams na své doposud poslední show v české republice nabídl publiku řízný kytarový rock. Romantická atmoféra milostných balad sice ten večer nehrála hlavní roli, ale publikum mělo i tak dost důvodů ke spokojenosti.

Nyní se se svou show zpěvák, který je na scéně přes čtyřicet let, vrací do České republiky, tentokrát do moravské metropole. Bryan Adams neúnavně koncertuje a co se nahrávek týká, kromě dva roky starého na Grammy nominovaného studiového alba So Happy It Hurts a čerstvého koncertního záznamu Live at the Royal Albert Hall, se fanoušci v poslední době dočkali také dalšího výběru hitů. Tentokrát na to ovšem Bryan Adams šel po vzoru Taylor Swift jinak. Své nejslavnější písně jako Summer of 69,(Everything I Do) I Do It for You“ či Heaven vydal na dvoudílné kolekci Classic u vlastního labelu v nových verzích. I jeho k tomu podobně jako další umělce přiměla neshoda s vydavatelstvím. A samotné Taylor připisuje kredit za to, že ho k tomuto kroku inspirovala.

Píseň Someone's Daughter, Someone's Son Bryan Adams nahrál ke stejnojménému filmu. Pojednává o režisérce Lorně Tucker, která v mládí žila v Londýně bez domova

Poslední nahrávkou, kterou Bryan Adams v posledních dvou letech vydal, je album písní z muzikálu Pretty Woman. Spolu s dlouholetým parťákem Jimem Vallancem k němu složil text a hudbu. Zatímco na divadelních prknech Adams přenechal roli Edwarda jiným, písně na desku Pretty Woman – The Musical nazpíval sám.

Aktuálně má Bryan Adams naplánované koncerty do listopadu letošního roku, kdy by se měl vrátit do Portugalska, odkud před dvěma lety vyjížděl.

Záznam z prosincového koncertu turné So Happy It Hurts v Polsku