Obrázek k článku Čerstvé (z)boží - The Flavians začínají s úspěchem mezinárodně
| Marek Reinoha

Čerstvé (z)boží - The Flavians začínají s úspěchem mezinárodně

Mezinárodní kapela The Flavians s českou zpěvačkou a klávesistkou Annou Vaverkovou v roce 2019 vyhrála soutěž kapel The Pilton Stage a tím si vysloužila možnost zahrát si na zatím posledním ročníku festivalu Glastonbury. Nedávno se připomněla novým singlem Ace of Base.

Skupina vznikla v Berlíně na konci roku 2017 a tvoří ji Švédové Joakim Jägerhult (bicí) a Liam Blomqvist (zpěv a kytara), Brit Thomas Wills (zpěv a basa) a zmíněná Češka Anna Vaverková (zpěv a klávesy). Kapela čerpá inspiraci z hřejivých, nostalgických zvuků šedesátých let a ze zběsilé, hedonistické energie Berlína.

Ve své hudbě spojuje tři odlišné hlasy s psychedelickými kytarovými texturami, barovým klavírem a bicími, čímž vytváří surrealistické, ale přesto přístupné, melodické a experimentální písně. Anna k jejich hudbě v jednom rozhovoru řekla „snažíme se dělat hudbu, která není trendy, která je nadčasová a dokáže oslovit všechny generace“. A má pravdu. Jejich muzika pomáhá nalézat krásu v každodenním životě a objevovat malé zázraky, které do našich životů vnášejí radost a vzrušení.

V loňském roce vydali debutové album Ordinary People in an Ordinary World, na kterém kombinují moderní techniky s klasickými vlivy, míchají folk, pop 60. let, psychedeliku a rockové prvky do barevné a výrazné zvukové palety. Písně jako Ordinary People in an Ordinary World, Father Fallacy a Eloise zdůrazňují zálibu kapely v radostiplných harmoniích a vzrušujících zvukových aranžích, zatímco skladby On the Radio nebo Non Stop Fun (All I Wanted) ji představují v ostřejších rockem ovlivněných polohách.

Jak již bylo uvedeno nedávno The Flavians vydali nový singl, který by měl být předzvěstí chystaného EP.  Song Ace of Base představuje bezstarostný a monotónní život na švédském venkově a pojednává o velkých snech na malém městě, kdy se po třídenním flámu ocitnete v náručí bývalé lásky. Hudebně pak vybočuje z klasického pop-rocku 60. let, který byl patrný na debutovém albu, a posouvá skupinu až někam ke stylu zvanému americana. Tedy ke stylu, který zastřešuje alternatívní práci s raným rock´n´rollem, rockabilly nebo country. 

Přestože The Flavians stále ještě nejsou v tuzemsku moc známí, zasloužili by si, aby se to změnilo.

Kam dál
Rozhovor o účasti na Glastonbury v Headlineru.
https://www.facebook.com/flaviansofficial