Obrázek k článku Čerstvé (z)boží: The Valentines se v roztančeném klipu nestydí za pláč
3. 6. 2021 | Marek Reinoha

Čerstvé (z)boží: The Valentines se v roztančeném klipu nestydí za pláč

Sympatická královéhradecká indierocková trojice The Valentines si mě získala již před několika málo lety na jednom z našich letních Pontonů. Kluci hrají odlehčenou osvěžující, barevnou a zábavnou muziku s atmosférou osmdesátých let, která má potenciál posluchače roztančit.

Naprostým kontrastem k muzice jsou však texty, ty jsou často docela temné až depresivní. A výjimkou není ani jejich nový singl Boys Do Cry Too. Frontman kapely Honza Doležal mi k singlu řekl: „Je to o úzkostech, depresích a všech špatných pocitech, který nám všem občas ovlivňují život. O těch pocitech, které vás rozbrečí a ani nevíte proč. Říká se, že kluci nebrečí, ale není to pravda. Každý má někdy zvláštní pocity, které neumí dost dobře popsat. A my jsme k jejich popsání kromě textu využili i klip, ve kterém odkazujeme na paralelní světy. Protože jako v paralelním světě si člověk může připadat, když má deprese a úzkosti. Jako někdo jiný v úplně jiné realitě.

Celé video vytvořil Matěj Novotný, bubeník The Valentines, který se při práci na něm učil ve 3D programech animovat. Kapela v něm použila parafráze na Black Lodge z Twin Peaks nebo východ z umělé reality z filmu Truman Show ve finální scéně klipu. Singl produkoval Honza Doležal společně s Filipem Vlčkem (ten produkoval i skladbu Omaga pro Bena Cristovaa do letošního ročníku Eurovize), který se postaral i o mix a mastering. 

Přestože The Valentines brázdí tuzemská klubová pódia od roku 2017, vydali zatím jen několik singlů. Nemohl jsem si tedy do nich nerýpnout a nezeptat se, jako to vypadá s albem. Honza Doležal mi lakonicky odvětil: „Nahráváme nové a nové nápady, které postupně dáváme do podoby songů. Nahráváme u mě doma a se zvukem a postprodukcí plně věříme Filipovi Vlčkovi. Ale kdy bude album nevíme a nechceme si dávat nějaké deadliny. Singly jsou pro nás stejně pořád to nejdůležitější.“ Takže nám zatím nezbude než se spokojit se songy, které již vydali a doufat, že nějaké další budou následovat, nebo si zajít na jejich koncert. Třeba příští rok na festival Rock For People, na který se kapela už moc těší.

Sledujte The Valentines na Facebooku 

 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.