Obrázek k článku Cesta skrz děsy i sladké sny. Podzimní album Taylor Swift bude příběhem bezesných nocí
| Michael Švarc | Foto: Profimedia

Cesta skrz děsy i sladké sny. Podzimní album Taylor Swift bude příběhem bezesných nocí

Nedělní předávání cen MTV Video Music Awards mělo jeden překvapivý moment. Taylor Swift při přebírání ocenění za nejlepší video, jež z ní udělalo rekordmanku cen, odhalila, že v říjnu vydá své desáté album nazvané Midnights.

„Moje nové album vyjde 21. října. Více vám řeknu o půlnoci,“ sdělila americká superstar při přebírání ceny za videoklip k desetiminutové verzi svého opus magnum All Too Well, který sama režírovala. Stala se mimochodem prvním umělcem, jenž hlavní cenu MTV VMA vyhrál celkem třikrát.

Hudebnice později skrze sociální sítě odhalila, že její album Midnights bude obsahovat 13 písní, a že jde o příběhy bezesných nocí roztroušených napříč jejím životem. „Tohle je kolekce hudby, kterou jsem napsala uprostřed noci, je to cesta skrze děsy a sladké sny. O podlahách, přes které kráčíme a o démonech, kterým čelíme,“ nastínila zpěvačka téma desky.

Klip začíná citátem Pabla Nerudy. „Láska je tak krátká, zapomínání je tak dlouhé.“

To si však zatím ve velké míře zachovává auru tajemna. Taylor Swift neodhalila názvy skladeb, není ani jasné, k jakému zvuku se tentokrát přikloní. Její poslední dvě alba Folklore a Evermore z roku 2020 se vydala nečekanou cestou alternativního popu a folku, fanoušci proto začali spekulovat, co si zpěvačka připravila tentokrát.

A teorií se za krátkou dobu vyrojilo opravdu hodně. Taylor Swift je známá tím, že si z fanoušků ráda střílí a ve svých příspěvcích na sociálních sítích nebo i v písních a videích jim zanechává takzvané easter eggy, tedy jakési nápovědy či reference na to, co chystá.

Podle některých posluchačů byl nápovědou oděv, který si zpěvačka vzala na MTV Video Music Awards, a který nápadně připomínal kostým z jejího klipu Look What You Made Me Do z pět let staré desky Reputation. Novinka by na ni údajně mohla zvukově navázat.

Z toho mála, co však uvedla sama zpěvačka, se dá předpokládat, že písně na nové album nevznikaly pouze poslední dva roky, ale pocházejí z různých časových období. Žánrově by se tedy mohly lišit podle doby, kdy je Taylor Swift napsala.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Taylor Swift (@taylorswift)