Obrázek k článku Dva festivaly za cenu jednoho? Vstupenky na Mötley Crüe a Maroon 5 jsou nyní v akci
| Petra Divoká | Foto: Live Nation

Dva festivaly za cenu jednoho? Vstupenky na Mötley Crüe a Maroon 5 jsou nyní v akci

Pražské Letňany v červnu zažijí rovnou dva festivaly Prague Rocks. Zatímco první patří rockerům pod vedení Mötley Crüe, Def Leppard i Kabátu, na druhém vystoupí Maroon 5 či Gwen Stefani.

Pokud jste náhodou váhali, zda na Prague Rocks vyrazit, nemělo by vám uniknout, že nyní za cenu jednoho lístku získáte v časově omezené akci dva. Kromě již zmíněných vystoupí 2. června rockové kapely Eclipse a Wolfmother, 21. června zase v popovějších duchu James Bay či Rag’n’Bone Man, australská zpěvačka Delta Goodrem a taky Vojta Dyk s projektem D.Y.K a skupina Lake Malawi.

První Prague Rocks působí jako střet rockových titánů. Pro rockové fanoušky je událost už to, že společně vyrazili na turné Mötley Crüe a Def Leppard. Ale to, že jim v Praze budou pódium zahřívat Kabáti? To slibuje v mnohém zajímavou podívanou i pod pódiem. Turné Mötley Crüe navíc jako vždy doprovází skandály. Kytarista Micky Mars své bývalé spoluhráče obvinil, že ho chtěli odstavit od výdělku a že ve skutečnosti hrají na playback. O tom, kdo má ve sporu rockerů pravdu, se tedy budou moc naživo přesvědčit i jejich tuzemští posluchači. 

Druhý červnový Prague Rocks původně lákal jen na Maroon 5, později se ale rozrostl na jednodenní festival, na kterém se sejde úctyhodné množství držitelů hudebních cen. 

„Maroon 5 byli v Praze naposledy před čtyřmi lety. Od té doby se v kapele udály zajímavé věci: přišel nový basák Sam Farrar, vyšla nová studiovka Jordi a hlavně Marron 5 uspořádali unikátní koncert v Egyptě. Scénu vystavěli přímo pod pyramidami v Gíze a představili setlist složený ze samých hitů. Mělo to vynikající odezvu: poslední studiovky Maroon 5 se sice neprodávaly tak mohutně jako dřívější nahrávky, koncert v Gíze ale skupině zase dodal kredit a vrátil zájem k dobám hitu Moves Like Jagger,“ poznamenává Jarda Konáš. Řada novinářů vystoupení Maroon 5 dokonce řadí nad vystoupení během Super Bowlu v roce 2019, což bývá pro americké umělce jeden z vrcholových momentů kariéry.

Zajímavý by měl být i comeback Gwen Stefani, která se na několik let stáhla z pozornosti a letos by měla vydat album, na kterém bude rekapitulovat svou kariéru. 

Předchozí ročníky Prague Rocks patřily například Metallice, ZZ Top, Kiss či Ozzymu Osbournovi.