Obrázek k článku Tommy Lee přinesl jídlo, Chad Smith měl karambol a Foo Fighters odhalili bubeníka
| boi | Foto: Profimedia

Tommy Lee přinesl jídlo, Chad Smith měl karambol a Foo Fighters odhalili bubeníka

Konec dohadům. Nástupcem zesnulého Taylora Hawkinse bude Josh Freese. Studiového a koncertního bubeníka, kterého si na nahrávky přizvala řada zvučných jmen a naposledy hrál třeba s The Offspring, Foo Fighters představili na speciálním streamovaném koncertě.

Zprávu o novém bubeníkovi kapela oznámila v neděli 21. května během živého streamu, který byl nahrán ve studiích 606 v kalifornském Northridge. S Joshem Freesem se počet bubeníků Foo Fighters zvýšil na tři, pokud nezapočítáváme frontmana Davida Grohla. Před Hawkinsem kapelu doprovázel William Goldsmith při nahrávání alba The Colour and Shape v roce 1997.

Ještě na začátku koncertu si Foo Fighters z fanoušků utahovali a naznačovali, že se ke kapele přidají slavní bubeníci. Chad Smith z Red Hot Chili Peppers, který se s Hawkinsem přátelil, se objevil a zmizel, protože ho před studiem zablokovalo jiné auto. Tommy Lee z Mötley Crüe pouze doručil kapele objednané jídlo. A Danny Carey z Tool přišel předat pejsky, které prý pro kapelu ostříhal a upravil. Kamera nakonec zamířila na Freese, který vyjádřil frustraci, že ještě nezačali zkoušet.

Josh Freese je vyhledávaný studiový hráč. Krom angažmá u The Offspring nedávno natáčel s M83 či 100 gecs. Během posledního desetiletí má za sebou natáčení s Lanou Del Rey, Stingem, Robem Zombiem, Brucem Springsteenem, Stingem a Shaggym. Hrál také s Guns N‘ Roses, Nine Inch Nails, Weezer nebo Sublime.  

Jeho hru znají fanoušci Evanescence z Bring Me to Life, nebo z The Anthem od Good Charlotte. Freese a Hawkins se znali z Orange County, odkud oba pocházeli a pojilo je přátelství.