Obrázek k článku Poslední koncert kompletní smečky? Zvíře jménem Podzim vylo s publikem
| David Randuška | Foto: David Randuška

Poslední koncert kompletní smečky? Zvíře jménem Podzim vylo s publikem

Mnohohlavá kapela Zvíře jménem Podzim se v plné sestavě pro letošek rozloučila ve speciálním prostoru na pražské Štvanici. Ve Fuchsu 2 se podařilo vytvořit komorní atmosféru. Rozměry klubu stíraly hranici mezi diváky a muzikanty.

Orchestr pod taktovkou Jakuba Königa už před koncertem v Praze avizoval, že se na dlouhou dobu bude jednat o poslední vystoupení v plné čtrnáctičlenné sestavě. I to se promítlo do vystoupení, pouto mezi muzikanty rezonovalo. Napomohl tomu i fakt, že se celý soubor vtěsnal na podium o pár čtverečních metrech.

Celý večer byl právě o vzájemné spřízněnosti a vztazích mezi muzikanty i jejich fanoušky. Třeba když König aka Kittchen zpíval z písně Vlčí srdce „jsme děti stejný smečky“. Tahle mantra se naplnila a jejím vyvrcholením bylo, když zpěvák přišel s prvním přídavkem úplně sám – načež připomněl, že než se rozejdou do noci, „nikdy nejsi sám“ a v mžiku zas stage naplnili Königovi souputníci.

Zvíře jménem Podzim vystoupí letos v Praze ještě 22. listopadu v Divadle pod Palmovkou, 15. říjnav Táboře a 13. listopadu v Ostravě – už ale v neúplné sestavě. Mnohovrstevnatý hudební projekt, který si za své druhé řadové album vysloužil dvě ceny Anděl, tak ulehá k zimnímu spánku. Zda se příští rok vrátí, je teď na Königovi a jeho kamarádech – fanoušci by si další vystoupení určitě přáli.

Zvíře jménem podzim, 7. října 2021, Fuchs 2