Obrázek k článku Foto: Sezóna malých festivalů začala. Navštívili jsme pohodový Oakfest
| Marek Reinoha

Foto: Sezóna malých festivalů začala. Navštívili jsme pohodový Oakfest

Pomalu se rozjíždí sezóna malých festivalů, které budou kralovat letošnímu létu. O víkendu jsme se vypravili na jeden z nich - multižánrový festiválek Oakfest v Dubu nad Moravou.

Line-up Oakfestu nalákal Marka Reinohu, který se tam vydal samozřejmě se svým fotoaparátem. Zde jsou jeho dojmy a snímky:

„Byl jsem na Oakfestu poprvé a musím říct, že je to hodně příjemná a pohodová akce v krásném areálu obklopeném lesem a řekou. Překvapila a potěšila mě třeba skutečnost, že v gastro okéncích byla podávána domácí krmě (okusil jsem výborný guláš i skvělou kyselicu – zelnou polévku), a to na normálních talířích očividně posbíraných kde se dalo. Takže žádné plastové či papírové tácky, což velmi podstatně snižuje množství odpadu. Bonusem bylo i to, že se v areálu vedle toitoiek, nachází i standardní splachovací toalety. Na festivalové podmínky opravdu luxus.

Program byl hodně pestrý. Od hip-hopu přes world music nebo alternativu až ke stoneru a post-metalu. Z pátečního programu bych chtěl vypíchnout příjemné vystoupení dua Tara Fuki, živé představení skladeb z nového alba Your Blood My Veins pražských Kill The Dandies! nebo tradičně skvělou kapelu Manon Meurt. V sobotu se představila v nové sestavě (po odchodu basáka) stoner rocková kapela Acid Row, zazářilo dívčí trio Viah, pobavila kapela Mutanti hledaj východisko a o vrchol večera se postaral Kato s Prago Union. Ale bylo toho samozřejmě mnohem víc.“

Páteční příjemné vystoupení Tara Fuki

Kill The Dandies! představili album Your Blood My Veins

Manon Meurt odehráli tradičně skvělý set

Acid Row se představili v nové sestavě

Mutanti hledaj východisko i na Oakfestu

Trio Viah na festivalu v Dubu na Moravou zářilo

Prago Union patřil vrchol večera