Obrázek k článku Frontman Metalliky se nechal potetovat popelem Lemmyho Kilmistera
| Lukáš Rešl | Foto: Jan Nožička

Frontman Metalliky se nechal potetovat popelem Lemmyho Kilmistera

„Metallica by bez něj nebyla,“ říká James Hetfield. Novým tetováním se pochlubil na instagramovém profilu kapely. Není to jen tak ledajaké tetování. Obsahuje totiž špetku popelu legendárního pana Motörhead.

V příspěvku ze středy 17. dubna skupina sdílela fotografii svého frontmana se vztyčeným prostředníčkem, na kterém se objevuje čerstvé tetování karetního symbolu černého listu uvnitř Maltézského kříže. Odkaz je jasný, jedná se o poctu legendárnímu baskytaristovi a zpěvákovi skupiny Motörhead, Lemmymu Kilmisterovi.

„Pod rukou přítele a tatéra @coreymillertattoo vzniklo toto tetování. Pocta mému příteli a inspiraci, mistru Lemmymu Kilmisterovi. Bez něj by žádná Metallica nebyla,“ stojí v příspěvku, který odhalil také zajímavou kuriozitu. „Tohle je černý inkoust smíchaný se špetkou jeho kremačního popela, který mi byl laskavě darován,“ prozradil Hetfield.

Symboly piky a symetrického kříže jsou s kariérou Lemmyho Kilmistera neoddělitelně spjaté. Dalšími signifikantními znaky jeho svébytného stylu byl třeba černý klobouk, vysoké kovbojské boty či charakteristický knír. Od roku 2015, kdy zemřel na rakovinu, vyjadřují členové Metalliky této osobnosti rockové historie respekt. Hetfield s bubeníkem Larsem Ulrichem již dříve uvedli, že právě Motörhead byli inspirací pro vznik jejich později veleúspěšné kapely. „Představoval jsem si ho jako vzor nesmrtelného muže. Když zemřel, vyděsilo mě to. Kde je teď jako náš kapitán?!... Byl pro nás kmotrem,“ řekl James Hetfield podle britského magazínu NME v roce 2016.

Hudebník není jediný, kdo zpopelněné ostatky rockové legendy obdržel. Letos v březnu bylo oznámeno, že část Lemmyho ostatků bude uložena v koncertním areálu Rock City v Nottinghamu, na metalovém festivalu Bloodstock v britském Derbyshire, či v jeho oblíbeném hollywoodském podniku Rainbow Bar And Grill na kalifornském Sunset Stripu. Loni v létě vyšlo najevo, že část popela byla také rozptýlena v bahně na německém festivalu Wacken Open Air, kde Motörhead v minulosti odehráli nespočet koncertů.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Metallica (@metallica)