Obrázek k článku Genesis vyjeli na poslední turné. Další koncerty Phil Collins vyloučil
| Šárka Hellerová, foto: David Scheinmann (Wikipedia Commons)

Genesis vyjeli na poslední turné. Další koncerty Phil Collins vyloučil

Genesis 20. září odstartovali odložené turné The Last Domino?. Na podzim projedou Velkou Británii, poté se přesunou do Spojených Států, kde v polovině prosince odehrají poslední show.

Své první koncerty od roku 2007, kdy vystoupili i v České republice na parkovišti vedle O2 areny (tehdy Sazka Areny), ohlásili klávesista Tony Banks, kytarista Mike Rutherford a Phil Collins na začátku loňského roku, museli je ale dvakrát odložit. Turné The Last Domino? se jmenuje podle druhé části třicet pět let staré skladby. Banks navrhl pro všechny případy přidat k názvu otazník, nyní ale kapela tvrdí, že jde o opravdu poslední dílek domina a jejich comeback bude i závěrem. Na bicí bude hrát Collinsův syn Nick, jenž s ním hrál už na turné Not Dead Yet, a ke kapele se přidá kytarista a baskytarista Daryl Stuermer.

K původně ohlášenému britskému turné letos přibyla severoamerická data a kapela se tak s živým vystupováním rozloučí na dvou kontinentech. V rozhovoru pro magazín Mojo Collins, jenž trpí poškozením nervů v důsledku úrazu páteře z roku 2007 a nemůže bubnovat, řekl: „Tohle americké a anglické turné už pro mě bude dost.“

Nuže, kdo by si přál ještě jednou vidět koncert Genesis, bookuje letenky. 

Data a vstupenky naleznete na webu kapely 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.