Obrázek k článku GLOSA: Objev roku Tereza Balonová roste. S Ďuricou si dovolila zakázané
| Tereza Stejskalová | Foto: Lukáš Kozel

GLOSA: Objev roku Tereza Balonová roste. S Ďuricou si dovolila zakázané

Tereza Balonová, čerstvá držitelka Ceny Anděl i Českého slavíka v kategorii Objev, přizvala k duetu s názvem Myšlenky slovenského zpěváka Adama Ďurica. Společně nazpívali vztahovou píseň, která určitě nezapadne.

Režie klipu se ujal Ondřej Urbanec, s nímž zpěvačka už několikrát spolupracovala. Je rozdělen na dvě linky – v půlené obrazovce sledujeme každého protagonistu zvlášť. Záběry s Terezou jsou laděny ve světlých zářivých tónech, kdežto ty s Ďuricou režisér zahalil do šedého kabátu. Kontrast koresponduje s obsahem písně, pracuje se s ním i v textu.

Ve snech si dovolím, i co mám zakázáno, zpívá Tereza, když před ní leží talíř plný černých těstovin, kdežto v Adamově části se objevuje sladký zákusek – a tak se na chvíli jasně rozdělné role obrací.

V Myšlenkách si Balonová od rockovějších poloh odkročila k čistšímu popu. Po úvodu s pianem se přidávají smyčce, které písni dodávají intenzitu až naléhavost. „Co nás trápí, ať se rozplyne, ať se v dalším životě už neminem,“ zpívají zpěváci společně v refrénu, který má poměrně chytlavou melodii a rychle utkví v paměti, což je určitě plus. Další z mnoha vztahových písní, řeknete si. Určitě se v ní ale  kdekdo z nás najde a najdeme v ní pěkné slovní obraty. Vyzrálý a lehce nakřáplý zpěv Adama Ďurici Terezu krásně doplňuje. Jejich souhra skvěle vyzní i v refrénu, jelikož i Adam má opravdu výrazný hlas a tak ani jeden z dvojice v písni nezapadá. V závěru ještě Ďurica přidá sólo na kytaru, kterým od úvodního jemného piana kontrastně zakončí song surovějším zvukem. A v té chvíli se příběh dvojice konečně protne.

Tereza Balonová opět dokázala, že toho od ní můžeme ještě spoustu čekat. Roste spolu se svými texty a věřím, že nás bude překvapovat i nadále. Už teď se těším, co přinese její zatím největší koncert, který se bude konat 13. května v pražském Lucerna Music Baru.

Song prý vzniknul bleskovou rychlostí. Tereza přiznala, že ho měla napsaný velmi rychle a šlo jí to od ruky naprosto přirozeně a samo. „Písničku jsem napsala v jeden deštivý večer snad během hodiny. Ráno jsme ji natočili s mým producentem Martinem Ledvinou ve studiu a odpoledne jsme ji už posílali Adamovi do Bratislavy,“ řekla o novince. Když se měla rozhodnout, s kým by chtěla duet nahrát, byl pro ni oblébený slovenský zpěvák prý jasná volba: „Jeho tvorba se mi dlouhodobě vyloženě líbí. Navíc je sympaťák. Jsem ráda, že bez váhání souhlasil. Do týdne měla píseň finální podobu.“