Obrázek k článku Groove Brno oznamuje nové termíny pod širým nebem
| Redakce | Foto: Tino Kratochvil

Groove Brno oznamuje nové termíny pod širým nebem

Koncerty tří unikátních festivalových projektů, jež se loni nemohly uskutečnit, uvidí fanoušci v srpnu v rámci večerů Summer Groove Edition.

B-Side Band minulý rok představil své album Folk Swings, na němž se spojil s Jarkem Nohavicou, Vlastou Redlem, Ewou Farnou, Radkem Pastrňákem, Slávkem Janouškem, Samsonem Lenkem, Pokáčem nebo Kristýnou Daňhelovou. 24. a 25. srpna se deska, jež se minulý rok stala neprodávanější hudební novinkou na fyzickém nosiči, dočká dvojitého křtu.

Pokáč a B-Side Band - Co z tebe bude

Večer 27. srpna bude patřit Jazzové mši Jaromíra Hniličky. B-Side Band ji spolu s Komorním orchestrem Brno a sborem Ars Brunensis pod taktovkou dirigenta Dana Kalouska nahrál v její finální rozšířené podobně. Album, jež fyzicky vyšlo 3. prosince 2020 bude nyní pod názvem Missa Jazz vydáno i digitálně, a to 14. května vydaná vydavatelstvím Big Round Records prostřednictvím prestižního distributora Naxos.

Závěrečný koncert odehraje 29. srpna Roman Dragoun Projekt, jenž je návštěvníkům Groove Brno blízký, půjde už o jeho třetí zdejší koncert. Jeho předchozí vystoupení se skladbami v aranžmá pro big band, komorní orchestr a sbory měly na festivalu úspěch. I tento večer se bude křtít čerstvá nahrávka – dvojalbum, jež vyšlo letos v dubnu u příležitosti hudebníkových šedesátých pátých narozenin.

Všechny čtyři open air koncerty se konají na Biskupském dvoře v Brně.

  • 24. a 25.8. Folk Swings
  • 27.8. Jaromír Hnilička - Jazzová mše
  • 29.8. Roman Dragoun Projekt

Veškeré zakoupené vstupenky jsou platné pro nové termíny. Více informací najdete na www.groovebrno.cz

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.