Obrázek k článku Headliner Pontony odstartuje Kaya křtem desky a Andy Čermák sólovou jízdou
| Šárka Hellerová | wlado, Foto: Václav Filip

Headliner Pontony odstartuje Kaya křtem desky a Andy Čermák sólovou jízdou

Sezóna Headliner Pontonů, showcaseových koncertů zajímavých hudebníků na Střeleckém ostrově, letos zahajuje 6. června. Zpěvačka Kaya ten večer pokřtí své první EP a Andy Čermák, známý z kapely Sunflower Caravan, odehraje vystoupení, kterým měl završit loňskou sezónu, ale zhatilo ho počasí.

Koncerty, které jsou přístupné zdarma, se i letos konají v samém srdci Prahy na letní scéně Malostranské besedy na Střeleckém ostrově. Novinkou je, že dramaturgie Pontonů se ujal wlado, kterého čtenáří mohou znát jak díky článkům, jež píše pro Headliner, tak z podcastu NOTY VOLE či Radia 1. „Po letech dramaturgie Karla Buriánka, jsem letos přebral štafetu Headliner Pontonů já - bude těžké na něj navázat, protože jeho selekce byla skvělá a jedinečná,“ říká wlado, který ale slibuje, že i tentokrát je na co se těšit. A koho přivítá na Střeláku již 6. června?

Kaya

Nejmladší česká interpretka, jejíž tvář byla umístěna na ikonickou obří billboardovou plochu na Times Square v New Yorku! Stále teenagerka, která svými singly ukázala, že si onu poctu nezasloužila náhodou. I my jsme ji díky nim zařadili mezi 50 nadějí české hudby. Aktuální nový singl Last Time That We Spoke ukazuje ohromný talent, kterým Kaya disponuje. Současný zvuk a křehké pojetí zaujme okamžitě. A těšme se i na nové písně, které nám první červnový čtvrtek předvede. Kaya navíc na Pontonu pokřtí své nové EP I Am Suposed To Be Sad!

Andy Cermak

Andy Cermak hrál a zpíval přes dvacet let v úžasné kapele Sunflower Caravan, kromě toho pracuje jako skladatel na hudbě do různých filmů a reklamních spotů, aktuálně také hraje v kapele Michala Prokopa Framus Five. Na Headliner Pontonu vystoupí sólo s materiálem ze své debutové desky Secret December a my se těšíme moc. Andy měl vystoupit už loni, ale jeho koncert zhatilo počasí. Tak snad se letos vyčasí! Připomeňte si rozhovor, v kterém vysvětluje, proč se rozhoduje natočit sólovou desku a proč jsou pro něj silné popové nápady na prvním místě.