Obrázek k článku Je novinka Adele za rohem? Napovídají tomu sítě i tajemná kampaň
| Michael Švarc | Foto: Columbia / XL Recordings

Je novinka Adele za rohem? Napovídají tomu sítě i tajemná kampaň

Webové stránky a účty na sociálních sítích Adele se zbarvily do modrozelené. Ihned se tak strhla vášnivá debata, zda zpěvačka fanoušky po šesti letech konečně potěší novou muzikou. K dohadům přispívá i tajemná kampaň s číslem 30, která se objevila v různých světových metropolích.

Zpěvačka svá předchozí alba pojmenovávala právě čísly podle věku, v němž na nich začala pracovat. A přestože před několika lety v pořadu Jamese Cordena tvrdila, že věří v trilogie a další studiovka bude zřejmě eponymní, mohla zkrátka změnit názor.

Na Eiffelově věži, římském Koloseu, Braniborské bráně v Berlíně nebo newyorském mrakodrapu Empire State Building se totiž objevilo číslo 30, a ačkoli nepadlo žádné oficiální vyjádření, fanoušci se domnívají, že novinka Adele je skutečně za rohem. Těmto dohadům mimo jiné nahrává použitý font čísla 30, který se zdá být stejný jako na předchozích albech uvádí BBC.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený BBC Radio 1 (@bbcradio1)

Indicií, že by mohlo skutečně jít o kampaň oznamující nové album, je i zpěvaččin příspěvek z roku 2019, kde vtipkovala, že deska 30 bude ve stylu drum and bass. Ve 30 letech se navíc nyní 33letá držitelka cen Grammy rozvedla se svým exmanželem Simonem Koneckim a stáhla se z veřejného života. Prakticky jedinou výjimkou bylo několik příspěvků na sociálních sítích nebo loňské účinkování v pořadu Saturday Night Live.

V té době se rozhodla i vyjádřit ke zvěstem, že chystá novou desku. „Vím, že spousta z vás diskutovala o tom, proč jsem jen hostující moderátorkou, a ne hudebním hostem. Je pro to několik důvodů. Moje album není hotové,“ utnula dohady Adele.

Ke zpěvaččině informační zdrženlivosti se vyjádřil také spoluautor její hitové skladby Set Fire To The Rain Fraser T Smith. Ten pro BBC uvedl, že neví, zda Adele už novou desku dokončila. „Je neuvěřitelně tajnůstkářská a myslím, že takové budování napětí chcete,“ řekl Smith.

Podle něj navíc není jisté, jakým směrem se zpěvačka na další nahrávce vydá. Může to být klidně R&B, rock nebo balady. „Ať to bude cokoli, bude to ten nejvyšší standard,“ uzavřel.

Poslední album Adele nese název 25 a vyšlo v roce 2015. Získalo Grammy za Album roku i Nejlepší popové vokální album. Obsahuje mimo jiné singl Hello, za nějž si zpěvačka odnesla také Brit Award.

EDIT: Adele vydala teaser k novému singlu Easy On Me. Vyjde 15. října.