Obrázek k článku Kate Bush je nezastavitelná. Stranger Things posunuly její hit na další metu
| Jarda Konáš | Foto: EMI Records

Kate Bush je nezastavitelná. Stranger Things posunuly její hit na další metu

Loni v létě seriál Stranger Things znovu nastartoval zájem o skladbu Running Up That Hill. Ukázalo se, že nešlo o žádnou jednorázovou vlnu zájmu a skladba mezi posluchači boduje i nadále. Tento týden překročila dokonce počet jedné miliardy přehrání na Spotify.

Britská zpěvačka na svém webu v dojemném vyjádření poděkovala fanouškům. A to ten příběh zatím ani zdaleka nekončí.

„Miliarda streamů!“ napsala nadšeně rodačka z města Bexleyheath. „Představuji si to jako řeku, co najednou mohutně zesílí a na její cestě do moře ji tvoří moc, moc přítoků – miliarda přehrání. Co přítok, to někdo z vás. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Moc vám děkuji, že posloucháte mou muziku a dosáhli jste tohoto neskutečně obdivuhodného čísla. Jsem tak šťastná, že se vám to líbí. S láskou a úctou, Kate.“

Úspěch seriálu Stranger Things písni jednoznačně pomohl. Především tím, že skladbu představil nové generaci publika, tedy posluchačům zvyklým poslouchat hudbu už ne tak z desek jako přes streamovací služby. „Připadá mi krásné, že je to úplně nové publikum, které o mně v mnoha případech nikdy předtím neslyšelo. To se mi líbí. Představa mladých lidí, co tu píseň slyší poprvé a dojde jim, jak je, inu, speciální,“ vyjádřila se Kate Bush vloni pro BBC v reakci na nečekanou vlnu zájmu o hit z roku 1985.

Running Up That Hill se tak dostala do elitního klubu miliardových přehrání, ve kterém je nyní na Spotify něco málo přes čtyři sta písní. Kde se ale Kate Bush zastaví? Do první stovky potřebuje ještě šest set milionů streamů. Na úplné špici jsou pak The Weeknd a Ed Sheeran, jejichž singly Blinding Lights a Shape of You už si pustilo tři a půl miliardy lidí. Tak uvidíme, na jaká čísla ještě Kate Bush dosáhne. Běh do tohoto kopce evidentně ještě nekončí.

Na špici Spotify je The Weeknd se singlem Blinding Lights.