Obrázek k článku Lady Gaga a Tony Bennett vydají další společné album. Uctí Colea Portera
| Šárka Hellerová | Foto: Kelsey Bennett

Lady Gaga a Tony Bennett vydají další společné album. Uctí Colea Portera

Předchozí spolupráce s Tonym Bennettem zachránila Lady Gaga dle jejích slov život. Nyní vyjde jejich druhé společné album Love for Sale, o němž hudebník předpokládá, že je jeho poslední studiovou nahrávkou.

„V den, kdy jsme v roce 2014 vydali album Cheek to Cheek, mi [Bennett] zavolal a zeptal se, jestli bych s ním nechtěla nahrát další album, tentokrát na oslavu písní Colea Portera. Zpívat s mým přítelem Tonym je pro mě vždy čest, takže jsem samozřejmě souhlasila,“ napsala Gaga o nové desce jazzových standardů, jež vyjde 1. října.

 

Datum dvojice hudebníků oznámila 3. srpna, v den prvního ze dvou společných koncertů nazvaných One Last Time: An Evening With Tony Bennett and Lady Gaga. Vystoupení v newyorské Radio City Music Hall bylo oznámeno před měsícem a koná se u příležitosti Bennettových devadesátých pátých narozenin. Držitel devatenácti cen Grammy letos zveřejnil, že bojuje Alzheimerovou nemocí, kterou mu diagnostikovali před pěti lety. „Život je dar – i s Alzheimerem,“ napsal na Twitteru.  

Vydání desky, která vznikala během dlouhých session v Electric Lady Studios od roku 2018 do začátku roku 2020, se původně očekávalo již na jaře letošního roku. Nyní si již můžete poslechnout duet I Get A Kick Out Of You. Skladbu napsal Cole Porter v roce 1934 pro broadwayský muzikál Anything Goes a je známá i v podání Franka Sinatry, jenž ji nahrál na své album Songs for Young Lovers.

Love for Sale:

1. ‘It’s De-Lovely’
2. ‘Night and Day’
3. ‘Love For Sale’
4. ‘Do I Love You’
5. ‘I Concentrate On You’
6. ‘I Get a Kick Out of You’
7. ‘So In Love’
8. ‘Let’s Do It’
9. ‘Just One of Those Things’
10. ‘Dream Dancing’
11. ‘I’ve Got You Under My Skin’ (DELUXE VERSION)
12. ‘You’re The Top’ (DELUXE VERSION)