Obrázek k článku Leftfield, Warhaus nebo rapper Casisdead. Pop Messe rozšiřuje program
| Lukáš Rešl | Foto: Pop Messe (na fotografii skupina Leftfield)

Leftfield, Warhaus nebo rapper Casisdead. Pop Messe rozšiřuje program

Brněnský Pop Messe zveřejnil další jména světové i domácí scény. Akce zaměřená na aktuální popovou, elektronickou, rapovou či indie hudbu nově zahrne vlajkonoše devadesátkové taneční scény Leftfield či belgické melancholiky Warhaus. Festival se koná v termínu od 25. do 27. července v areálu brněnského Velodromu a jeho okolí.

K již oznámeným britským postpunkerům Sleaford Mods, Islanďanům GusGus nebo faerskému duu Kiasmos festival přihazuje balík dalších interpretů. Mezi nimi nejvíce rezonují britští Leftfield – revolucionáři ve vodách taneční hudby. „Leftfield natočili totální albové klasiky Leftism nebo Rhythm and Stealth s hity jako Open Up, Dusted nebo Afrika Shox. Objevili se ale také na soundtracku k Trainspottingu a remixovali Davida Bowieho,” přibližuje oznámenou hvězdu programový ředitel festivalu Tomáš Kelar.

Společně s Leftfield na Pop Messe nově vstoupí také Warhaus, melancholický projekt belgického hudebníka Maartena Devolderho. „Warhaus se postupně stali kultovní skupinou všech, kteří v alternativním rocku hledají oporu pro své temné stavy,” komentuje Kelar svébytnou formu zasmušilého projektu.

Neméně lákavým jménem je také čerstvý držitel ceny Brit Awards v kategorii Rap/Grime, londýnský rapper Casisdead. Přijede rovněž newyorské rapperské duo „kronikářů společenského rozpadu” Armand Hammer. Svůj set na festivalu odehraje také australský producent Partiboi69, kanadská klubová provokatérka Marie Davidson či mistr post-dupstepu a fúzí elektronických žánrů Blawan.

„Čtvrtý ročník bude bez nadsázky nabitý a zároveň s nejsilnějším programem za naši krátkou historii. Nejenže se rozšiřujeme o jeden festivalový den, ale posilujeme program, který je založen na nejzajímavějších současných jménech z mnoha žánrů – od taneční elektroniky přes elektro-soul, dub, rap až po jazz,” zdůrazňuje Tomáš Kelar.

Pop Messe nezapomíná ani na domácí hudební zástupce. Na festivalu zahrají Bert & Friends, DVA, František Skála nebo Mat213. „Dobré dopo“ popřeje fanouškům rapová kometa posledních měsíců Rohony a festival rovněž ozdobí i virtuální hvězda Nivva, anonymní projekt pražské hudebnice a grafičky pracující v oblasti 3D technologií.

Celkem vystoupí na Pop Messe přes padesát zahraničních i domácích kapel, hudebníků a DJs. Akce bude letos prodloužena na „tři plnohodnotné dny“ a premiérově se uskuteční ve větším areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na Výstavišti Brno. Festival nabídne sedm scén - od velkých venkovních pódií po kryté klubové prostory. Nově uvítá také mezinárodní konferenci či scénu věnovanou filmům.