Obrázek k článku Legendární Michal Pavlíček převezme zlatou desku a rozloučí se s letošními koncerty
| Jarda Konáš | Foto: Roman Černý

Legendární Michal Pavlíček převezme zlatou desku a rozloučí se s letošními koncerty

Známý český kytarista chystá průřezový koncert sólovou tvorbou. Výběr písní z dosud posledního alba Pošli to tam i dalších zazní v neděli 27. listopadu v Lucerna Music Baru. Další vystoupení má plánováno až na další rok.

Michal Pavlíček patří mezi nejuznávanější tuzemské kytaristy v Česku. Bodejť by ne, když hrál či stále hraje v kapelách jako Pražský výběr, Stromboli, BSP nebo Big Heads. A to nemluvíme o celé řadě hudebníků, se kterými spolupracoval na jejich albech, Načevou počínaje a Richardem Müllerem konče.

Nezahálí ani sólově, svou poslední desku Pošli to tam! vydal před třemi lety. A právě skladby z této i starších sólovek budou na programu v neděli 27.11. večer, kdy Pavlíček vystoupí v pražském Lucerna Music Baru. Doprovázet ho bude trio ve složení Martin Ivan na basu, Michal Daněk na bicí a Michal Nejtek na klávesy. Zároveň během večera převezme zlatou desku za prodej alba.

Zazpívá i Milly Honsová, která na oceněné Pavlíčkově desce hostovala. „Vítejte na desce, kde kytara je opravdu kytara, basa opravdu basa a bicí jsou taky normální. Počítače jsou uklizeny do kouta, a pokud po nich autor vůbec sáhl, tak jen hodně opatrně. Vítejte na desce, kde se nešetří délkou, ani počtem písní. A vůbec, užijte si desku, kde se rockový kytarista nestydí být křehký a lyrický, když je potřeba,“ napsal o ní Josef Vlček ve své recenzi v Headlineru