Obrázek k článku Londýn už plánuje vnitřní akce pro 20 000 lidí. U nás nejdříve v září, zní z O2 areny
| Honza Vedral | Foto: Jan Nožička

Londýn už plánuje vnitřní akce pro 20 000 lidí. U nás nejdříve v září, zní z O2 areny

Po letošním udílení Brit Awards v omezených podmínkách provozovatelé londýnské O2 areny plánují na srpen návrat ke koncertům pro plnou kapacitu sálu, která je 20 tisíc návštěvníků.

Série koncertů se bude jmenovat Welcome back a začne letos v srpnu. „Přineseme to nejlepší z komedie, tance, afrobeatu, rocku a popu a fanoušci dostanou, na co čekali,“ uvedli pořadatelé zatím nekonkrétně. Prvním zveřejněnou hvězdou série Welcome back je komik Mo Gilligan, který vystoupí 8. prosince. Série se totiž roztáhne do několika měsíců. Hudební život by se do londýnské arény, která zela prázdnotou od 3. března 2020, měl vrátit už v létě.
  
Situace v pražské O2 areně je mnohem méně zřetelná. „Pravidelně sledujeme vývoj epidemiologické situace a obsah balíčků pro rozvolnění, které byly nedávno zveřejněny. V posledním balíčku podle ministerstva kultury, který je odhadován na měsíc září a týká se vnitřních kulturních akcí, jsou podmínky nastaveny tak, že bude možné pořádat akce s maximální kapacitou 80 % využitelnosti prostoru a s hledištěm uspořádaným na sezení,“ vysvětluje pro Headliner Robert Schaffer, generální ředitel Bestsport, a.s., O2 areny a O2 universa.

„Tyto parametry musíme brát v potaz, jelikož máme řadu akcí koncipovaných na stání. Z časového hlediska také nelze nyní přesně predikovat, kdy s ohledem na proočkovanost obyvatelstva reálně dojde k požadovanému utlumení šíření viru Covid-19, abychom se dostali na požadovaný týdenní pokles nakažených. Podmínky, které platí nyní, se tak mohou brzy změnit,“ zdůrazňuje Schaffer. „Samozřejmě situaci budeme nadále sledovat, podle toho se pak můžeme pustit do plánování akcí, které nás v kalendáři v nejbližších měsících čekají.“