Obrázek k článku Yzo k rekordu Slavíky nepotřebuje. Potunil v garáži třetí mixtape?
| Dód | Foto: Milion Plus Entertainment

Yzo k rekordu Slavíky nepotřebuje. Potunil v garáži třetí mixtape?

Yzo a crew Milion Plus Entertainment, která čím dál víc podobá západním all-stars stájím umělců a továrně na zábavu a sny, sice letos neovládla mediálně exponovanou anketu Zlatý slavík. Zato na streamovacích platformách a sociálních sítích stále láme posluchačské a divácké rekordy.

Nová žánrová kategorie Českého Slavíka 21 „Hiphop a Rap“ a celá soutěž jsou pro fanoušky M+ nejspíš jen nějakým reliktem populární zábavy minulosti. Zato nový videoklip přední tváře Milion Plus Yzomandiase publikum vyneslo během šestnácti hodin k 200 tisícům views a na přední místa YouTube trendů a potvrdilo tím, že v tomhle žánru se popularita odráží jinde než na Slavících. 

Estetika, která je v každém klipu Yzomandiase velmi podstatnou a proměnlivou složkou, zde ve srovnání s klipy z minulosti s velkolepou produkcí a hereckými scénami (Rodinnej typ, Melanž), pokulhává. Drahá, rychlá a neony podsvícená auta v nočním závodě, tři verze Yza v tuningové garáži a záběry z oploceného hřiště plného posilujících lidí asociují obrazy z hiphopových klipů krátce po začátku milénia. V tomto případě však z vizuálu ani textu písně nelze jasně rozklíčovat, nakolik je obojí myšleno sebeironicky a nakolik vážně. Stejně jako u většiny písní rappera z nejmladší generace tvůrců rapu v Čechách jsou ústředním motivem peníze a jejich tok. 

Yzomandias již letos vydal své loňské album Prozyum v rozšířené verzi „director´s cut“. Má podobu dvojité LP desky s CD, která obsahuje remixy a bonusové tracky. Že se nejednalo o poslední letošní release je zřejmé z otázky, již Yzomandias na závěr čerstvého klipu klade posluchačům a možná i sám sobě: „Kdy Vyjde Yzomandias II?“

Vzhledem k tomu, že v jeho diskografii neexistuje titul s názvem „Yzomandas I“ mohlo by někoho napadnout, zda třeba nemyslí druhou verzi sebe samotného. Nejspíš se ale bude jednat, stejně jako v případě části textu nového singlu, o referenci na jeho slavný mixtape z roku 2019 s názvem „J. EDEN DVA“, jehož pokračování nejspíš ještě letos vydá dle některých indicií pod názvem J.Eden Dva Tři.

Český rap se má opět na co těšit!

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.