Obrázek k článku Po operaci hlasivek hrozí, že Jon Bon Jovi skončí s koncertováním
| Šárka Hellerová | Foto: Mark Seliger

Po operaci hlasivek hrozí, že Jon Bon Jovi skončí s koncertováním

Dvaašedesátiletý Jon Bon Jovi se nechal slyšet, že pokud bude mít i nadále problémy s hlasivkami, zcela skončí s živým vystupováním. „Nechci být tlustý Elvis," říká populární rocker.

„Říkám to poprvé. Pokud není můj zpěv skvělý, jestli nemohu být tím, kým jsem byl, pak jsem skončil. A jsem s tím v pohodě,“ řekl frontman Bon Jovi Dermotovi O'Learymu pro The Sunday Times. „Nemohu vystupovat jen proto, abych vystupoval,“ řekl v rozhovoru o kterém informuje NME. Že je jeho návrat na pódia nejistý, přitom připustil už minulý měsíc. Americký zpěvák a herec před dvěma lety podstoupil operaci hlasivek, ze které se stále plně nezotavil. Takzvanou medializaci hlasivek podstoupil v roce 2022, když se ukázalo, že její část atrofuje.

Hudebník před měsícem v rozhovoru pro Entertainment Tonight vysvětloval, že pro uzdravení dělá každý den všechno, co může. „Teď je to na Bohu. Udělal jsem všechno, co jsem mohl,“ řekl s tím, že nechce dělat žádné kompromisy v tom, jak kapela zní. Nyní fanoušky připravuje na to, že táhnoucí se rekonvalescence může znamenat, že nebudou žádná další turné Bon Jovi.

Jon Bon Jovi nic zcela nevylučuje, jen upozorňuje, že pokud se stav jeho hlasivek nezlepší, koncertní důchod je možná varianta. Podle zpěváka je totiž velký rozdíl mezi zpíváním ve studiu a turné. Proto pro něj nebyl problém nahrát nové album, zatímco zpívat čtyřikrát týdně dvě a půl hodiny na pódiu je zatím nereálné. „Vím, jak dobrý umím být, a pokud to už nejde, pryč s tím… Nikdy se nechci stát tlustým Elvisem.

Zároveň uznal, že pokud by se ukázalo, že opravdu jde o konec jedné éry, byl by zdrcený. „Můžu vám říct, že šedesátka je něco jiného než padesátka a moje současná obava je, že zapomenu zpívat. Zdrtí mě, když už nebudu moci znovu zpívat naživo, ale co udělá rozehrávač po posledním míči, který kdy hodil? To je situace, ve které jsem. Chci se ohlédnout za čtyřiceti lety Bon Jovi, těšit se z nového alba a všeho si vážit. V tohle doufám, že v tom všem najdu radost."

Bon Jovi 7. června vydají své šestnácté studiové album album. Nahrávka nazvaná Forever je pro ně prý oproti minulé desce ovlivněné covidem, vraždou George Floyda či masovými střelbami ve školách „návratem k radosti“.