Obrázek k článku Netopýr z pekla i muž s prsy. Zesnulý Meat Loaf se vepsal do popkultury
| boi | Foto: Profimedia

Netopýr z pekla i muž s prsy. Zesnulý Meat Loaf se vepsal do popkultury

Americký zpěvák a herec zemřel ve věku 74 let. Pravé jméno rodáka z Texasu bylo Marvin Lee Aday, ale svět ho znal pod přezdívkou Meat Loaf.

Zprávu o jeho smrti potvrdila na sociálních sítích zpěvákova rodina. „Dcery Pearl, Amanda a nejbližší přátelé s ním strávili posledních 24 hodin,“ uvedli v prohlášení. Čím vším se Meat Loaf otiskl do historie popkultury?

1. Netopýr z pekla

Bat Out of Hell se jmenovalo první sólové album. Meat Loaf ho natočil v produkci Todda Rungrena a vydal v roce 1977. Stalo se nejen jeho nejúspěšnější nahrávkou, ale stále patří s více než 43 miliony prodaných nosičů mezi deset nejprodávanějších alb historie. A to má titulní singl skoro deset minut… 

2. Eddie z hororu

V kultovním snímku The Rocky Horror Picture Show neodolatelně ztvárnil postavu rockerského poslíčka Eddieho. Samozřejmě zpívající…

3.  Definice balady

I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That). Tak se jmenuje píseň, kterou napsal Loafův celoživotní songwriter Jim Steinman v roce 1993. Právě tehdy společně geniálně vyplnili definici toho, co je to „power balada“. Svůj patrně největší hit Meat Loaf nazpíval společně s Lorraine Crosby, ale v klipu místo ní otvírá pusu Dana Patrick. Píseň se stala number one v žebříčcích v 28 zemích světa a Loaf za ni získal Grammy coby nejlepší rockový zpěvák. 

4. Vyhazovač i řidič autobusu

Mezi filmové role, které Meat Loaf ztvárnil, patří i spousta vtipných „štěků“. V komedii Waynes World se objevil jako vyhazovač Tiny, co doporučuje kapelu Shitty Beatles. Ve filmu Spice World o Spice Girls zase coby řidič autobusu. 

5. Muž s prsy

Jako herec zazářil v roce 1999 ve filmu Klub rváčů podle bestselleru Chucka Palahniuka. Ve snímku ztvárnil roli dobrotivého a křehkého Roberta „Boba“ Paulusona, kterému po zneužívání steroidů narostla prsa. 

6. Statečnej chlap

Během své kariéry vydal Meat Loaf dohromady 12 alb. Poslední nahrávka Braver Than We Are vyšla před šesti lety, krátce před smrtí jeho songwritera Jima Steinmana, který na albu rozpracoval nápady ze svých muzikálových písní a dalších projektů. Nakonec to byla pro oba nejen poslední společná práce, ale i poslední studiové nahrávání alba.