Obrázek k článku Orion otevřel svou Pandořinu skřínku plnou drog, sexu a špíny
| Daniel Mohr | Foto: Orion/YouTube

Orion otevřel svou Pandořinu skřínku plnou drog, sexu a špíny

Papa českého rapu vydal druhý singl z nové desky Teritorium III. Velmi osobní text doprovází "špinavý" vizuál Šimona Hájka a Šimona Šafránka.

Orion nikdy neskrýval svůj bujarý životní styl a spousta haterů kvůli němu odepsalo i jeho rapovou formu a opakovaně ho posílalo do rapového důchodu. Už před dvěma lety na Debutu od PSH přitom ukázal, že do starého železa rozhodně nepatří.

I když Papa Ori rozhodně nepůsobí tak svěže a nepřekypuje takovou slovní zásobou, jako před dvanácti lety na Epilogu, tak "to" tam stále má. Jeho texty vás donutí přemýšlet a trošku pohledat, abyste našli pravý význam jeho myšlenek. To je potřeba i u nového singlu Brát (Crack is Wack), na který si přizval starého parťáka DJ Wiche. 

Jedná se možná o nejsyrovější a nejosobnější věc, kterou kdy Orion vydal. Text se dotýká užívání tvrdých drog, promiskuity či obrovské sebestřednosti z dob, kdy se považoval za krále. Doslova rapuje: „Pracovat, proč? Ještě mám stav. Řešit co? Odkdy jsem teď král. Drž hubu s tím, kde koupit fet. Jedu nonstop, vim kde to sehnat hned.“

Špinavé video se zběsilým střihem Šimona Hájka a oldschool kamerou Šimona Šafránka začíná Orionovým smíchem, že nejlepší část z těch pěti následujících minut přijde, až přestane rapovat. A co se týče celkové nálady, není to úplně mimo. Poté, co zrekapituluje svůj životní party styl, se Wichova oldschoolová instrumentálka změní v temný atmosfrerický sebezpyt, který s sebou obvykle nese kocovina, ztráta zdraví i samota. Hudba a celkové vyznění jsou tu v souhře.  

Orion v novém singlu rozhodně nezklamal, otevřel svou Pandořinu skříňku. Všichni jsme o ní sice tak nějak dávno věděli, ale i tak je výsledek dost působivý. 

Vlasy jako Schelinger. Orionova skvělá tečka za rapovou trilogií. Recenzi čtěte zde.

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.