Obrázek k článku „Vydáme ze sebe všechno.“ Gaia Mesiah slaví dvacetiny koncertem
| Šárka Hellerová | Foto: Vít Linek

„Vydáme ze sebe všechno.“ Gaia Mesiah slaví dvacetiny koncertem

Živelná kapela oslaví dvacet let od svého prvního vystoupení ve středu 1O. listopadu v Paláci Akropolis.

Svou pověstnou koncertní energii poprvé předvedli nedaleko od místa aktuálního večírku. Hráli tehdy ve Futuru jako předskokani skupiny Pornos Amigos. Gaiah Mesiah nyní vystupuje ve stejném složení, jako začínala. V Paláci Akropolis se tedy těšte na bubenici Míšu M. a kytaristku Santa Morellu, zpěvčku Marku Rybin a australského baskytarisu Joshe Stewarta. Čtveřice ovšem slibuje i řadu hostů. „Těšíme se moc, že dvacáté narozeniny oslavíme v domovské Praze, kde jsme se v roce 2001 dali dohromady,” říká kytaristka Santa Morella a dodává s úsměvem: „Vydáme ze sebe všechno a věřím, že potěšíme jak ty, kteří naše začátky pamatují, tak ty mladší, kteří se třeba v té době zrovna narodili.”

V prvních osmi letech existence se Gaiah Mesiah stala stálicí české klubé scény, poté se ale na stejně dlouhou dobu odmlčela. Na festivalová a klubová pódia se vrátila v roce 2016 a rovnou předvedla, že o mnoho klidnější vystoupení, než na jaká jsou zvyklí, fanoušky nečekají. „Samozřejmě nás čas posunul zas o kousek dál, myslím, že náš projev více zženštil a dozrál do polhy, kdy jsme spokojené sami ze sebou, a teď už jenom sdílet tenhle pocit s ostatními dál. (…) Jinak na pódium funguje chemické nastavení stále stejně,“ řekla Marka Rybin loni v rozhovoru Honzovi Vedralovi. Hlavním tématem jejich „zběsilého crossoveru“ podle skupiny zůstává vnitřní svoboda a odvaha přijmout zodpovědnost za své činy.

Během první etapy Gaia Masiah vydala eponymní samizdatové EP (2003), studiová alba Ocean (2005) a Alpha Female (2007) a Live album Thank You Dr. Beat (2008). Po návratu na scénu natočila desku Excellent Mistake a loni vyšel živák Refresh In Golden Hive (Live), který je best of albem. U příležitosti letošního výročí skupiny vychází vinylová verze debutu Ocean.

Vstupenky na koncert v Paláci Akropolis je možné zakoupit v síti GoOutDalší termíny koncertů jsou k dispozici na www.gaiamesiah.com.

Přečtěte si rozhovor Marky Rybin o loňském albu Refresh In Golden Hive.