Obrázek k článku Ota Balage oslaví šedesátku symfonickým koncertem s čtyřiceti hosty
| Headliner, foto: Live Nation

Ota Balage oslaví šedesátku symfonickým koncertem s čtyřiceti hosty

V doprovodu Velkého symfonického orchestru s Balagem u příležitosti jeho narozenin vystoupí kolegové z kapel Tango, Nová Růže a B.S.P. a mnoho dalších hostů. Koncert v O2 universu nabídne průřez tvorbou oblíbeného hudebníka v den jeho šedesátin, tedy 9. listopadu.

Balage 60, 9. listopad 2021, Praha, O2 universum

Návštěvníci si mohou v jeden večer vychutnat hity, jako je Země vzdálená, ale třeba i Báru Basikovou, Dana Bártu, Viléma Čoka a připomínku muzikálu Jesus Christ Superstar, na němž se Balage stejně jako na dalších českých uvedeních muzikálu Adrewa Lloyda Webera podílel jako hudební režisér a dirigent. Zazní totiž široký výběr nejdůležitějších skladeb z tvorby skupin, ve kterých Ota Balage působil, písně jeho hudebních přátel a také cover verze slavných světových hitů v symfonickém provedení.

Přejeme všechno nejlepší!

Potvrzenými hosty jsou Bára Basiková, Eva Burešová, Tereza Černochová, Tonya Graves, Dan Bárta, Vilém Čok, Roman Dragoun, Vojta Dyk, Roman Holý, Mirek Chyška, Mirek Imrich, Jiří Křivka, Michal Pavlíček, Matěj Ruppert a Kamil Střihavka. K narozeninám Balagovi pogratuluje i řada dalších osobností z řad herců a sportovců. Přislíbili to například Jiří Bartoška, Michal Dlouhý, Ivan Trojan, Ondřej Vetchý, Ivana Chýlková, Jaromír Jágr, Vladimír Šmicer, Jan Koller či Karel Poborský. Koncert bude natáčet Česká televize.

Ota Balage, vlastním jménem Ota Baláž, všestranný hudebník, skladatel, producent a na AMU vystudovaný dirigent, se narodil 9. listopadu 1961 v Praze. Působil ve skupinách Tango či Nová růže, nejvýraznější úspěch měl s triem B.S.P., které tvořil s Michalem Pavlíčkem a Kamilem Střihavkou. K jeho úspěchům patří první české zpracování muzikálu Jesus Christ Superstar.  V posledních letech vystupuje se skupinou Balage Band.

Připojte se k události na Facebooku. Vstupenky jsou v prodeji zde

 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.