Obrázek k článku Ozzy Osbourne má problémy s chůzí a není si jistý, jestli bude moct vyrazit na turné
| Liv Boková | Foto: Sony Music

Ozzy Osbourne má problémy s chůzí a není si jistý, jestli bude moct vyrazit na turné

Ozzy Osbourne se přihlásil s aktuálními informacemi ke svému zdraví. Přiznal, že po nedávných operacích má stále problémy s chůzí. V tuto chvíli si není jistý, jestli se jeho zdravotní stav v nejbližší době zlepší natolik, aby mohl v roce 2023 vyrazit na světové turné podle plánu.

Velká koncertní šňůra nazvaná No More Tours 2 má odstartovat 3. května ve finských Helsinkách, v pražské O2 areně by se měl Ozzy představit 19. května.

Bývalý frontman Black Sabbath absolvoval začátkem letošního roku velkou operaci, o které zpěvákova manželka Sharon řekla, že „určí zbytek jeho života“. Přestože operace dopadla dobře, Osbourne teď v rozhovoru pro SiriusXM prozradil, že stále bojuje.

„Je to zatraceně těžké, protože chci do světa. Chci vystupovat. Tahle zatracená operace - je to peklo, jaké si ani nedokážete představit,“ řekl Ozzy.

Operace prý byla nezbytná ke zlepšení kvality jeho života, ale také proto, aby zabránila ochrnutí: „Ten chirurg mi řekl, že když nepůjdu na operaci, je velmi pravděpodobné, že budu brzy od krku dolů ochrnutý.“

Čtyřiasedmdesátiletý hudebník si také není jistý, zda bude natolik v pořádku, aby se v roce 2023 mohl vydat na plánované turné, které musel kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům už několikrát odložit.

Letos začátkem září vystoupil na zahájení sezóny NFL, kdy klub Los Angeles Rams hostil Buffalo Bills na stadionu SoFi v Kalifornii. V předvečer vydání nového alba Patient Number 9 v poločase utkání zazpíval titulní píseň ze své třinácté sólové desky. Přidal také dnes už klasický hit Crazy Train, přičemž ho doprovodila kapela v čele s fenomenálním muzikantem a Ozzyho dřívějším dvorním kytaristou Zakkem Wyldem. V komentářích pod záznamy lidé oceňují zpěv, ale všímají si, že se legendární zpěvák nehne od mikrofonu.

„Věc se má tak, že moje hlava je v pořádku, moje kreativita je v pořádku, můj zpěv je v pořádku, ale teď prostě nemůžu moc chodit,“ posteskl si Ozzy Osbourne v čerstvém rozhovoru pro SiriusXM.

„Slovy se ani nedá popsat, jak je život někdy zatraceně frustrující. Vedete si dobře a jedna hloupost najednou všechno na dlouhou dobu pokazí. Nikdy v životě jsem nebyl tak dlouho nemocný,“ dodal.

Ozzy má Parkinsonovu nemoc, v pracovních aktivitách však nehodlá polevovat. Za letošní album Patient Number 9 si vysloužil rovnou čtyři nominace na cenu Grammy, což je nejvíc za jednu nahrávku za celou jeho bohatou kariéru. Přečtěte si také recenzi nového alba od Jardy Konáše.