Obrázek k článku Pavel Callta nazpíval duet s Lucií Bílou. Ani ona ho nevymanila z podprůměru
| Daniel Mohr | Foto: Warner Music

Pavel Callta nazpíval duet s Lucií Bílou. Ani ona ho nevymanila z podprůměru

Na světě jsou v současné době minimálně dvě jistoty. Tou první je omezená délka života každé bytosti na Zemi, druhou se zdá být úroveň hudební tvorby Pavla Callty.

Můžete si být jistí, že ať už se kolem vás bude dít cokoliv, jeho nová tvorba bude stále stejná nuda a šeď, kterou se prezentuje již od začátku své hudební kariéry.

Z nějakého tajemného důvodu ale na posluchače jeho písně fungují, a tak v současnosti Callta patří mezi nejposlouchanější tuzemské interprety. To nenechalo chladnou ani několikanásobnou Českou slavici Lucii Bílou, která za rodákem z České Lípy přišla s nabídkou spolupráce. Něco podobného si zpěvačka vyzkoušela již v minulém roce, kdy vydala skladbu, kterou ji na míru napsal Pokáč.

Jenže Callta není Pokáč, a tak místo nové skladby napsané přímo pro samotnou zpěvačku, nabídl duet Život je jen tvůj, který měl připravený pro svou novou desku, jež mimochodem vyšla v druhém únorovém týdnu a jmenuje se Můžeš se mnou počítat. Věhlasní hosté nejsou v Calltových písních novinkou, v minulosti už jsme v jeho skladbách mohli slyšet Pokáče, Leoše Mareše nebo třeba Hanu Zagorovou v nedávné vánoční písni. 

Nyní vznikla další nicneříkající, tuctová, béčková nahrávka, kterou navíc pohání kytarová linka, jakou můžeme slyšet asi tak v devadesáti procentech současné popové tvorby. Calltovi se navíc povedl další textařský majstrštyk, kde především část refrénu ve znění ajajajajajaj, život je jinotaj zahřeje u srdce sběratele textařských bizarností.

Za zdařilejší lze považovat videoklip. Hlavní roli ztvárnila sympatická herečka Denisa Nesvačilová. Námět klipu vnesl do celého díla trochu originality, kterou jinak Callta ve svých skladbách zoufale postrádá.

Kdybych měl dosavadní repertoár Pavla Callty vyjádřit v křivce, tak by to byla nejdelší vodorovná čára na planetě. Bohužel linii Calltovi jednotvárnosti nedokáže rozhýbat ani taková zpěvačka, jako je Lucie Bílá a společná píseň o happy endech. 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.