Obrázek k článku Poslední koncerty Lucie před dlouhou pauzou. Připomenou Černý kočky mokrý žáby
| Petra Divoká | Foto: Marek Musil

Poslední koncerty Lucie před dlouhou pauzou. Připomenou Černý kočky mokrý žáby

Lucie oslaví 30. výročí svého zásadního alba Černý kočky mokrý žáby třemi koncerty, na kterých celou desku přehrají živě od začátku do konce.

Na těchto koncertech Lucie představí nejen celé album Černý kočky mokrý žáby, ale také další své hity z celé své tvorby. Na pódiu se ke kapele připojí hosté, mezi nimiž bude i zpěvačka Lenka Dusilová, a společně vzdají poctu producentovi alba Ivanu Královi. Koncerty budou obohaceny speciální scénografií a vizuály inspirovanými deskou.

Lucie vydala album Černý kočky mokrý žáby na podzim roku 1994, a stalo se jedním z jejích nejúspěšnějších alb, prodalo se ho přes sto tisíc kusů, bylo oceněno Cenami Anděl a v roce 2011 bylo dokonce označeno jako album dvacetiletí. Na koncertech se fanoušci dočkají hitů jako Ľaura, Štastnej chlap nebo Amerika.

Koncerty představí téměř dvouhodinový průřez tvorbou Lucie, a to nejen samotné kapely, ale i hostů a přátel. První koncert se koná 28. listopadu v Budvar aréně v Českých Budějovicích, následovaný koncertem 1. prosince v brněnské Winning Group Areně. Celou minisérii, která se podle slov kapely už nebude opakovat, Lucie zakončí 7. prosince 2023 v O2 areně v Praze.