Obrázek k článku Ronnie Wood a Rod Stewart ve studiu. Faces se vrací po čtyřech dekádách
| Šárka Hellerová | Foto: Dave J Hogan

Ronnie Wood a Rod Stewart ve studiu. Faces se vrací po čtyřech dekádách

Ronnie Wood oznámil, že spolu s Rodem Stewartem a Kenney Jonesem nahrávají nové skladby skupiny, která působila na přelomu šedesátých a sedmdesátých let.

„V posledních týdnech mám místo v první řadě několika úžasných rock’n’rollových projektů,“ řekl Ronnie Wood pro The Times. Ve studiu se totiž aktuálně nepotkává jen s kolegy z Faces, ale i s Mickem Jaggerem. „S Mickem jsme udělali devět skladeb pro re-release Tattoo You,“ prozradil kytarista vzrušující novinku pro fanoušky The Rolling Stones. Box set vyjde u příležitosti čtyřicátého výročí vydání alba. „S Rodem a Kenneym zase nahráváme nějakou novou hudbu Faces,“ dodal hudebník.

Faces založili v roce 1969 členové Small Faces poté, co je opustil frontman Steve Marriot. Ke klávestistovi Ianu McLaganovi, baskytaristovi a zpěvákovi Ronniemu Laneovi a Kenneymu Jonesovi se tehdy připojil kytarista Ronnie Wood a zpěvák Rod Stewart a nahráli spolu čtyři alba. Naposledy Ooh La La v roce 1973. Dva roky poté Stewart kapelu opustil a rozpadla se. Wood tou dobou začal hrát s The Rolling Stones.

Nyní se k nahrávání scházejí všichni žijící členové Faces. Ian McLagan zemřel v roce 2014 a Ronnie Lane už v roce 1997. Zbývající trio příležitostně vystupuje. Naposledy uzavřeli ceremoniál loňských Brit Awards skladbou Stay With Me.

V září Wood navíc vydává album Mr. Luck – A Tribute To Jimmy Reed: Live At The Albert Hall. Jedná se o záznam koncertní pocty Jimmymu Reedovi z roku 2013. Album navzauje na živák Mad Lad, na němž Wood složil hold Chuckovi Berrymu.