Obrázek k článku S Jiřím Černým se jeho čtenáři a posluchači budou moci rozloučit na mši
| boi | Foto: Magdalena Lindaurová

S Jiřím Černým se jeho čtenáři a posluchači budou moci rozloučit na mši

Poslední rozloučení s Jiřím Černým bude ve čtvrtek 24.8. V 16:00 při ekumenické mši v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze, informoval na Facebooku Jan Rejžek. Ekumenický obřad povedou katolický kněz Mons. Tomáš Halík a evangelický farář Miloš Rejchrt.

Mám vám vyřídit, že pohřeb se konat nebude, až mše,“ napsal Rejžek už dříve na svůj profil na Facebooku. „Lubomír Houdek chystá vzpomínkový koncert, já změním všechny své podzimní besedy o mých pamětech v knihovnách a klubech v pořad o něm, s hudbou, kterou jsme měli oba rádi,“ dodal Rejžek. U radnice Prahy 7 chce iniciovat, aby na dům, kde Jiří Černý žil, byla umístěna pamětní deska. Podrobnosti jsou k dohledání také na stránkách farnosti

Jiří Černý byl zásadní postavou české hudební kritiky. A také člověk, který než se v roce 2020 jako první nehudebník stal členem Síně slávy Akademie populární hudby, prožil duchovně přímočarý život, plný zvláštních zákrutů osudu. Zemřel po dlouhé nemoci v pátek 18.8., bylo mu 87 let. 

„Velký Mokasín, jak se mu přezdívalo kvůli obrovským botám číslo 54, vždycky působil jako svérázná figurka, ale těžko bychom někde našli muže pevnějších zásad, než byl on,“ připomínáme jeho začátky v srpnovém vydání Headlineru.