Obrázek k článku Shakiru se synem napadli v parku dva kanci a ukradli jí tašku
| Michael Švarc | Foto: Shakira promo/ Richard Bartz, Munich Makro Freak (Wikimedia Commons)

Shakiru se synem napadli v parku dva kanci a ukradli jí tašku

Popová zpěvačka Shakira se stala obětí náhodného útoku. Když se se svým osmiletým synem procházela jedním z barcelonských parků, vystartovala na ni z ničeho nic dvě divoká prasata, zmocnila se její tašky a zmizela s ní v lese. V katalánské metropoli přitom nejde o ojedinělý incident.

Kolumbijská hvězda, která v Barceloně žije, se o bizarní příhodu podělila ve středu skrze Instagram. Svým fanouškům ukázala i pozůstatky tašky, které se divočáci zmocnili, ale následně ji roztrhanou nechali ležet.

„Podívejte se, v jakém stavu nechali dva kanci, kteří mě napadli v parku, moji tašku,“ uvedla Shakira. „Odnesli si jí i s mobilem do lesa. Všechno zničili.“

Hudebnice se následně obrátila ke svému synovi Milanovi a nabádala ho, aby její historku potvrdil. „Řekni, jak se maminka postavila divokému praseti.“

Server BBC poznamenává, že Shakira není první a zřejmě ani poslední obětí útoku divokých prasat. Ta několik posledních let obyvatelům Barcelony pořádně zatápí.

Jen za rok 2016 registrovala tamní policie na 1187 telefonátů upozorňujících na napadení divočákem. Kanci útočí na psy, ničí pouliční krmítka pro kočky, zdržují dopravu nebo vběhnou přímo pod auto. V roce 2013 se jeden z městských strážníků chtěl s problémem vypořádat po svém a kance na místě zastřelit. Jenže minul a místo toho trefil svého parťáka.

Kanci patří mezi nejinvazivnější druhy zvířat, a navíc patří mezi přenašeče různých nemocí. Dávejte si proto na svých víkendových procházkách pozor, ať nedopadnete jako Shakira.