Obrázek k článku Poslechněte si jak David Koller přeřadil na Pink Floyd
| Redakce

Poslechněte si jak David Koller přeřadil na Pink Floyd

„Sleduj počet mrtvých ve svém městě,“ zpívá David Koller v druhém singlu z „online alba“ QR. Atmosférická píseň dostala název Planeta bez paměti a za jeho mrazivým textem stojí spisovatel a básník Jáchym Topol.

„Sleduj počet mrtvých ve svém městě, je jich zatím dvacet nebo dvě stě? To je zatím dobrý. Nebo není,“ zpívá Koller do pomalého rytmu se současnou a přitom pinkfloydovsky vesmírnou a nadčasovou atmosférou. Podobně se  v textu s jistou dávkou sarkasmu obrací k podstatě principů lidství a celé společnosti. „Sleduj a pak se netrap tím, co není,“ říká ledabyle v novince.

Za hudbou stojí mladý hudební skladatel Karel Štulo, který Kollerovi poslal svoje hudební nápady. K atmosférické skladbě, jejíž text vzácně rezonuje s dobou, v těchto dnech vzniká klip v režii Víta Hradila.

Stejně jako v předchozím singlu My se vám ozveme se zatím David Koller na svém postupně vznikajícím „online“ albu ukazuje jako muzikant, který neustrnul ve vlastních klišé. A pořád v sobě má základní muzikantský pud hledat a dělat něco nového. Ke Kollerovým šedesátinám, které oslaví teď v neděli 27. září, si tuzemský mainstream nemohl přát nic lepšího.

Fotogalerii z nedávného koncertu v JazzDocku jsme přinesli v srpnovém Headlineru