Obrázek k článku „Kradeš a obhajuješ Putina,“ opřela se do Rogera Waterse žena Davida Gilmoura
| Jarda Konáš | Foto: Profimedia

„Kradeš a obhajuješ Putina,“ opřela se do Rogera Waterse žena Davida Gilmoura

Je tu další kolo konfliktu mezi Watersem a Gilmourem? Tentokrát se do věčného sporu bývalých spoluhráčů z kapely Pink Floyd vložila Gilmourova manželka, která už měla Watersových projevů po krk.

„Bohužel, Rogere Watersi, jsi antisemitský až do hloubi své shnilé duše. Taky jsi apologeta Putina a prolhaný, zlodějský, pokrytecký, daním se vyhýbající, na playback zpívající, misogynický a závistí trpící megaloman. Dost už s těmi nesmysly.“

Tato slova na svém Twitteru zveřejnila Polly Samson, manželka Davida Gilmoura a textařka, která se podílela na Gilmourových sólovkách i desce The Division Bell. Stalo se tak poté, co Waters v nedávném rozhovoru pro Berliner Zeitung zopakoval své často provokativně či ublíženecky deklamované argumenty o tom, že válka na Ukrajině byla vyprovokovaná, že se ho snaží umlčet cenzura, že za všechno můžou Izraelci a Američané a tak dále. To všechno už jsme od něj slyšeli mnohokrát a ještě uslyšíme.

Polly Samson zkrátka došla trpělivost, nelíbí se jí, že Waters v rámci svého turné do médií po celém světě prohlašuje, mírně řečeno, sporné myšlenky, a coby dcera židovského uprchlíka před válkou se rozhodla říct Watersovi z plných plic, co si o něm myslí.

Její manžel David Gilmour Tweet přesdílel s komentářem: „Každé slovo je prokazatelná pravda.“ A tak se dá čekat, že se právě rozběhlo další kolo konfliktu mezi bývalými spoluhráči. Jestli někdo tajně doufal, že by se Waters a Gilmour mohli ještě někdy objevit na pódiu společně (existuje ještě vůbec někdo takový?), teď mezi hudebníky vznikl další příkop.

Takto Waters před pár měsíci znovu nahrál klasiku Pink Floyd Comfortably Numb.