Obrázek k článku The Smile míří do Prahy. Nový projekt Thoma Yorka z Radiohead uvidíme v květnu
| Šárka Hellerová | Foto: Wunmi Onibudo

The Smile míří do Prahy. Nový projekt Thoma Yorka z Radiohead uvidíme v květnu

Nový post-punkový projekt známých anglických hvězd, The Smile, vyráží na své první turné. Thom Yorke a Jonny Greenwood z Radiohead s Tomem Skinnerem ze Sons Of Kemet vystoupí 19. května 2022 ve Foru Karlín.

Thom Yorke a Jonny Greenwood z Radiohead přizvali bubeníka Toma Skinnera z kapely Sons of Kemet a jako The Smile se poprvé představili jako překvapení v programu na loňském streamovaném přenosu Live At Worthy Farm, který vzniknul v režii festivalu Glastonbury.

„Podle očekávání to bylo dostatečně „divné“, přesně ve stylu Radiohead. A to jak hudebně, tak co se týče vizuálu jak z bezpečnostních kamer, sledujících jednu z desítek utajených a tajemných maličkých scén, jimiž je festival v Piltonu proslulý,“ napsal o vystoupení trojice, jež spolupracuje s producentem Nigelem Godrichem, Honza Vedral.

V lednu letošního roku kapela vydala první singly You Will Never Work in Television Again a The Smoke. Před pár dny odehrála tři vyprodané koncerty, jejichž svědky už bylo publikum nejen online, ale i přímo na místě v novém koncertním prostoru Magazine London v Greenwich. „Je to ohromující show – samozřejmě, že je, měla by být. Tohle je skladatel nominovaný na Oscara, jazzový bubeník nominovaný na cenu Mercury a … no… Radiohead. A tihle všichni přinesli své hračky, aby se o ně podělili,“ píše se o jednom z vystoupení v magazínu NME.

Nyní The Smile oznamují evropské turné. Proběhne od května do července a hned třetí koncert se koná v České republice - 19. května ve Foru Karlín. 

Lednová koncertní premiéra The Smile v Magazine London: