Obrázek k článku Třiaosmdesátiletý fanoušek metalu získal Oscara. Akademie ocenila Anthonyho Hopkinse
| Ondřej Horák

Třiaosmdesátiletý fanoušek metalu získal Oscara. Akademie ocenila Anthonyho Hopkinse

Welšský herec Sir Anthony Hopkins dostal Oscara za snímek The Father, v němž ztrácí kontakt s realitou v důsledku stařecké demence. Ve skutečném životě je přitom vitálním fanouškem metalu i klasické hudby.

Anthony Hopkins (83) získal druhého Oscara za nejlepší výkon v hlavní roli. První zlatou sošku dostal za ztvárnění Hannibala Lectera v roce 1992. Nyní americká filmové akademie ocenila jeho výkon ve snímku The Father, který je mrazivou konverzační hrou o stárnutí.
V posledních letech Hopkins přitom ukázal, že stárne s nenapodobitelnou elegancí i humorem. V dubnu 2018 na svůj mobilní telefon zachytil svůj „tanec svatého Víta“ na píseň Combat Mosh od americké thrashmetalové kapely Lich King. Video následně umístil na sociální sítě.
Loni pak svůj veřejný obraz zklidnil, když veřejně zahrál na piano své kočce Niblo.

Jaké jsou výsledky Oscarů v dalších pro muziku důležitých kategoriích? Nejlepší hudba je podle Akademie v animovaném snímku Duše od Pixaru. Soundtrack složili Trent Reznor, Atticus Ross a Jon Batiste. Oscara pro Nejlepší originální píseň získala H.E.R. za Fight for You. Ta zní ve filmu Judas and the Black Messiah. 

Laureátům gratulujeme.