Obrázek k článku United Islands of Prague plují domů. Opět zvou na ostrovy v centru Prahy
| Šárka Hellerová

United Islands of Prague plují domů. Opět zvou na ostrovy v centru Prahy

Za měsíc a den vypukne osmnáctý ročník United Islands of Prague. Po pěti letech se festival z Karlína přesunuje zpět do samotného středu Prahy. Návštěvníky čeká German Edition vol. 2, akci propojí téma udržitelnosti a diverzity.

České i zahraniční kapely obsadí Střelecký ostrov, Kampu, Dětský ostrov a Janáčkovo nábřeží poslední víkend před prázdninami, 25. – 26. června.

„Letošní návrat na ostrovy bude sice jen předzvěstí návratu v celém rozsahu v roce 2022, ale doufáme, že si ho s diváky užijeme tak jako některé z nejpovedenějších ročníků v dobách, kdy jsme ještě na ostrovech v centru každoročně působili. Bude to příležitost trochu zavzpomínat na staré časy nebo naopak poprvé zažít hudbu v místech, která byla dlouhou dobu součástí hlavní myšlenky United Islands of Prague,“ těší se pořadatel festivalu David Gaydečka.

Po pěti letech se do týmu United Islands of Prague vrací dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová, takže i hudebně se akce vrátí ke kořenům. To ovšem neznamená žádné nostalgické vzpomínání, ale program jemuž dominují nejzajímavější vycházející objevy domácí i mezinárodní scény všech možných žánrů. „Hrozně se těším, až budeme moct společně s diváky objevovat ty nejnovější trendy a kapely nejen z České republiky a Slovenska, ale z celé Evropy. Výraznější zastoupení bude mít nově urban a electronic music, ale silný základ budou tvořit indie, folk a alternativa, jak jsou návštěvníci z minulých ročníků zvyklí,“ říká Šubrtová a dodává: „Pokud to mezinárodní situace dovolí, stane se United Islands prvním letošním mezinárodním hudebním open air festivalem mladých kapel, interpretů a interpretek.“

Dále se na „ostrovech“ můžete těšit na široký nehudební program, jehož tematickými pilíři jsou Odvaha, Svoboda, Zdraví a Udržitelnost. „K realizaci těchto témat si přizýváme silné partnery jako je například Asociace společenské odpovědnosti, Skautský Institut, Museum Kampa, Olympijský výbor, Amnesty International a mnoho dalších. Přes den se tedy můžete těšit na panelové diskuze, workshopy, přednášky s ambasadory i program pro děti,“ představuje letošní vizi koordinátorka festivalu Kamila Buráňová.

Stejně jako v minulosti je i letos festival United Islands of Prague zdarma.

Vše důležité na www.unitedislands.cz