Obrázek k článku VIDEO: „Díky, ale za mě ne.“ Ewa Farna v novém singlu odolává pokušení
| Redakce | Foto: Dagmara Szewczuk

VIDEO: „Díky, ale za mě ne.“ Ewa Farna v novém singlu odolává pokušení

Umění říkat ne. Takové je téma nové skladby No Ne, kterou Ewa Farna vypustila jako druhý singl z připravovaného alba Umami.

„Naučit se říkat ne je stěžejní pro to, aby měl náš souhlas váhu. Je to taky důležité pro naše duševní zdraví, pro zachování rovnováhy - pro to, abychom dělali, co nám přijde smysluplné a dokázali být autentičtí,“ říká k novince Farna. Režisér Adam Romanowski ji v klipu, který se natáčel ve dvou jazykových verzích ve Varšavě, ztvárnil mimo jiné jako biblickou Evu, jež v ráji odolává lákadlům ze stromu poznání.

„Odmítla jsem třeba nabídky na foceni pro Playboy, nestala se tváří fastfoodového řetězce, nevystupuji na akcích cenzurované polské státní televize, nepropadla jsem mnohým nástrahám showbusinessu,“ vyjmenovává zpěvačka věci, kterým ona sama řekla ne. „Věci, kterým jsem řekla ne, je velké množství. Jsem věrná svým hodnotám, abych se sama sobe mohla podívat do očí. Zjistila jsem, že mě jako člověka víc definuji věci, nabídky, chování, kterým říkám ne, než ty, se kterými souhlasím. To odmítání není většinou vidět, ale často o nás hodně vypovídá.”

Píseň No ne vznikla v rámci českého song-writing campu v polsko-česko-švýcarském teamu. S Ewou Farnou ji napsali Tom Oehler, Marcel Prochazka a Karol Wróblewski. Na české verzi textu se kromě Ewy podepsal Tomáš Belko a Martin Chobot. Produkce se ujal švýcarský spoluautor Tom Oehler.