Obrázek k článku Klip tvrdší než Rammstein: Nenávidí Till Lindemann děti?

Klip tvrdší než Rammstein: Nenávidí Till Lindemann děti?

Jaké máte pocity, když nastupujete do letadla, blížíte se ke svému místu a ukazuje se, že místo vedle řvoucího kojence je to vaše? Till Lindemann se z nich vyzpíval v písni Ich hasse Kinder.

Zatímco Lindemann v refrénu burácí, že nenávidí děti, pořád platí, že nejvíc miluje šokovat. Proto k v zásadě legrační písničce o bouři protichůdných emocí v situaci, v níž i ti největší milovníci mládí leckdy bojují s kacířskými myšlenkami (přiznejme si to, nikdo v letadle přímo netouží sedět vedle rodin s miminkem) natočil drastický videoklip. Když si pouštíte videoklip od Tilla Lindemanna a v klipu se objevují děti, vlastně jen zadržíte dech a od začátku do konce trnete, jestli překročí další červenou čáru. Prozradíme, že příběh, který se odehrává v jakési škole, skýtá mnoho hnusu a nechutnosti (brutální násilí jako končetiny odseknuté sekerou, šikana, Lenin a jeho krvavé slzy), ale jestli je ve skutečnosti zkřiven vlásek jediné dětské bytosti, musíte zjistit sami.

Till Lindemann minulý rok skončil spolupráci se švédským multiinstrumentalistou Peterem Tagtgrenem, s nímž pod jménem Lindemann vydal dvě studiová alba a nové singly (nedováno vydal baladu s klavírem a v ruštině s názvem Любимый город, což znamená Oblíbené město) vydává pod svým celým jménem. Skladbu Ich hasse Kinder  produkoval Sky Van Hoff, který pracoval s Rammstein na jejich dosud posledním eponymním albu, klip režíroval Serghey Grey, který s Lindemannem pracoval na živáku z loňského koncertu v Moskvě. 

Co se týká otázky v titulku, odpověď neznáme, ale  text písně tvrdí, že je miluje. Malé i velké. Ale musí být jeho.

Čtěte náš rozhovor s producentem Rammstein Jacobem Hellnerem