Obrázek k článku VIDEO: Nová pražská kapela Movement připomíná hodnoty pravdy a lásky
| Šárka Hellerová | Foto: Jan Vegy Táborský, YouTube Movement

VIDEO: Nová pražská kapela Movement připomíná hodnoty pravdy a lásky

Týden před volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vydala kapela Movement svůj první klip Pravda a láska. Na pozadí jednoznačného poselství probleskují oživlé noční můry dvacátého i jednadvacátého století, které ohrožovaly a ohrožují demokratickou společnost.

Odmítáme veškeré formy rasismu a xenofobie,“ stojí mimo jiné na zdi, před kterou se v klipu střídají kytarista Martin Přikryl, klávesista Martin Převrátil, baskytarista Ladislav Tobiášek, bubeník Lukáš Bican Přikryl a velice sugestivní zpěvák a kytarista Jan Vegy Táborský. V klipu k debutovému singlu Pravda a láska, jež uvádí slova Václava Havla o tom, že naše země nevzkvétá, se s nimi v prostřizích perou záběry na diktátory,  autoritáře a populisty a na nejrůznější okamžiky dějin a současnosti od těch tragických po ostudné a ryze smutné.

Video natočil a sestříhal Jan Vegy Táborský ve zkušebně kapely na Nákladovém nádraží Žižkov. Jako pozadí využil nápisy, které tam kdysi zanechal Vladimir 518. Mix a master singlu má na starosti Martin Přikryl.

Skupina Movement, v níž se setkali mimo jiné členové FVTVRE a The Prostitutes, poprvé koncertovala loni v srpnu. Se skladbou Pravda a láska do toho Movement skočili po hlavě. Budeme sledovat, jaký pohyb jejich první skladba vyvolá. 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.