Obrázek k článku VIDEO: V novém singlu tančí těhotná Ewa Farna v teplácích a s vysavačem
| boi | Foto: Sandra Sobolewska

VIDEO: V novém singlu tančí těhotná Ewa Farna v teplácích a s vysavačem

Čtvrtý singl z alba Umami nazvaný Zkraceno v překladu Ewu Farnou zachytil při domácích pracech. Album už u nás dosáhlo na zlatou příčku a brzy vyjde v polské verzi.

„Nový singl se tématem týká patrně naprosté většiny z nás. Současnost přináší realitu, ve které jsme živeni titulky, hashtagy a clickbajty. Kvůli nedostatku času nám často uniká podstata. A není se čemu divit - milion věcí, témat, útrap všedního dne, profesních dilemat… jsme vlastně neustále v pohybu, ve spěchu, bez času a tím pádem i chutě pro to, něco řešit hlouběji,“ říká ke skladbě Ewa Farna. 

Klip k taneční písni, jejímiž spoluautory jsou společně s Farnou Mikołaj Tribbs Trybulec, Kacper Gonera a Jan Vávra, se natáčel ve Varšavě a uvádí vydání polské verze alba Umami. Ta česká vyšla minulý rok a v prodejích už dosáhla na zlaté album.

V klipu se zpěvačka inspirovala hudební linkou písně. „Je to taneční, hravá pecka a tak jsem ji vizuálně dopřála jen to, jak jsem ji sama nejčastěji poslouchala,“ říká o videu, ve kterém tančí celá v červeném s vysavačem v ruce. 

Vizuál v sobě má stejnou hravost a vtip jako samotné album Umami, za které Farna sklidila pochvalné recenze. „Ewa Farna natočila popový manifest nastupující generace,“ napsal například Jarda Konáš pro Headliner. První singl Tělo jsme zároveň vyhlásili jednou z písní roku 2021.