Obrázek k článku „Zapálit Klause, starýho i mladýho.“ Smack hodil do hitparády Molotow
| Honza Vedral | Foto: Archetyp 51

„Zapálit Klause, starýho i mladýho.“ Smack hodil do hitparády Molotow

Názorově ostré album Chimera pt. 3 strašnického rappera Smacka je v první pětce nejúspěšnějších alb v zemi.

Na čele žebříčku nejúspěšnějších alb se s novým rokem téměř nic nemění. Podle statistik IFPI se nejvíc daří rapperovi Viktoru Sheenovi a jeho albu Příběhy a sny. Na druhém místě následuje album 30 od Adele a hned pod ním boduje Abba s deskou Voyage. 

Jediným překvapením první pětky nejúspěšnějších tak zůstává album Chimera pt. 3, kterým Smack završuje svou rapovou trilogii.

Album obsahuje singly, které už před časem vzbudily pozornost na Youtube, kde se okamžitě vyhouply do trendů. V songu Molotow se Smack drsně opírá do tuzemských politiků. „Ovčáček měl hulit č*ráky za kilo, ne jak teď za kilo z našich daní, to je drahý, bro,“ glosuje rapper působení tiskového mluvčí Hradu. „Myslíš, že sme se zbavili Babiše, počkej až Zemana na tom Hradě nahradí von,“ rapuje v kukle na Letné nad hlavním městem. „Zapálit Klause, starýho i mladýho (…) politika nemám rád žádnýho. Nevěřím to ani tomu dreadatýmu,“ pokračuje ve své litanii, která už má na Youtube přes milion zhlédnutí. 

Emoce vzbudil i singlem V pytli, proti jehož sexistickému textu se ostře vymezila například zpěvačka Katarzia. „Je to v pytli, kráska na mým pytli,“ rapuje ve skladbě Smack. „A když k*nda mluví moc, potřebuje dick,“ zazní také v kritizovaném tracku. „Kámo, přečtěte si alespoň jednu knížku v životě, když nemáte inspiraci na text a musíte stále dávat takové hot textíčky. To už je dávno minulost,“ vzkázala Smackovi a jeho hostům Katarzia v přestřelce na sociálních sítích.

Album Chimera pt.3 není úspěšné pouze v žebříčcích IFPI. V trendech na Youtube aktuálně bodují i dva nové Smackovy singly Další rok a Legendary.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Headliner (@headliner_cz)