Obrázek k článku Zemřel Milan Schelinger. Jeho kytara zněla u Plastiků i Ringo Čecha
| Jarda Konáš | Foto: Profimedia

Zemřel Milan Schelinger. Jeho kytara zněla u Plastiků i Ringo Čecha

Zemřel Milan Schelinger, bratr známého zpěváka Jiřího Schelingera. Jako hudebník byl široce rozkročený od kapely Františka Ringo Čecha až po underground. Letos by mu bylo 71 let. Informaci o Schelingerově smrti přineslo Radio Beat.

Milan a Jiří Schelingerovi pocházeli z hudební rodiny, jejich otec byl učitel hudby a Milan už v dětství hrál na housle a kytaru. Výrazněji se na československé hudební scéně objevil až v 80. letech, kdy hrál v první sestavě skupiny Projektil a následně přijal angažmá v kapele Františka Ringo Čecha.

Ačkoliv je Čechova hudba považována za normalizační popmusic, pracovala i s hardrockovými prvky. Krátce poté, co s kapelou natočil Schelinger album 1983, skočil rovnýma nohama do undergroundu. Na slavném Hrádečku Václava Havla natočil s Plastic People of the Universe desku Hovězí porážka. Jeho kytara zní na několika dalších slavných albech tuzemského rocku, bratrovi Jiřímu pomáhal s nahrávkou Holubí dům, po revoluci natočil s Brichtou, Doležalem, Smetáčkem a Henychem jejich zásadní album Zemětřesení.