Obrázek k článku Headlineru je 8 let. Přijďte na oslavu s Kateřinou Marií Tichou a Bandjeez
| Šárka Hellerová | Foto: Jan Nožička

Headlineru je 8 let. Přijďte na oslavu s Kateřinou Marií Tichou a Bandjeez

Zveme vás na narozeniny hudebního časopisu Headliner. Po dvou letech, kdy jsme se neviděli, budeme velmi rádi, pokud naše osmé výročí oslavíte s námi. Těšíme se na vás ve čtvrtek 17. března v Malostranské besedě.

První Headliner jsme vydali v roce 2014 a od té doby jeho fungování každoročně slavíme. Pravidelný rytmus narozeninových koncertů v Malostranské Besedě  se přerušil v roce 2020, kdy jsme kvůli pandemii museli šesté narozeniny, jejichž hlavní hvězdou měl být David Stypka & Bandjeez, krátce před akcí zrušit. Ani sedmé narozeniny se nekonaly, a tak se nyní těšíme trojnásobně.

Živě vystoupí Kateřina Marie Tichá & Bandjeez, náš "objev" Sofian Medjmedj a na barové scéně kapely All Mad Here a Black Holes. Akce je jako vždy zdarma. Letos budeme vděční, pokud se rozhodnete ušetřené peníze poslat charitativním organizacím, které pomáhají Ukrajině.

Line up, který jsme měli v plánu v roce 2020, už bohužel nezopakujeme. Jsme ale rádi, že pozvání přijali Kateřina Marie Tichá & Bandjeez, a tak na něj symbolicky navážeme. Kapela loni v Malostranské besedě pokřtila Kateřiny debutové album Sami a věříme, že na narozeninách vytvoří podobnou atmosféru, jako na loňském Headliner (ne)Pontonu.

Hostem osmých narozenin je i Sofian Medjmedj, který před rokem vydal album 19. Sofian svou hudební kariéru zahájil v šestnácti letech poměrně stylově – ve studiích Abbey Road. Díky televizní soutěži tam odjel s Benem Cristovaem a nahrál společnou skladbu TV Shows. Ben v něm nejšpíš viděl něco, co baví i nás – mladistvou svěží energie a přirozený talent. My jsme mu už tehdy hned věnovali titulní stranu a o jeho aktuálních kapitolách se rozpovídal loni v rozhovoru s Šárkou Hellerovou.

All Mad Here na narozeninách Headlineru vystoupí krátce po vydání svých dvou debutových EP a možná v ní poznáte známé tváře. Kapela, v níž se spojili hudebníci z již neexistujících The Chancers, včetně šéfredaktora Headlineru Honzy Vedrala a Ondřeje Horáka, se zpěvačkou Stili, v únoru vydala nahrávky nazvané Blue a Red. Skupina se zrodila z intenzivního pocitu, že se celý svět zbláznil a její snahou je toto všeobjímající šílenství přetavit v moderně znějící reggae a ska.

Dalším bodem programu, který odkazuje na zrušený ročník, bude vystoupení pražského dua Black Holes. Baskytaristka Kateřina Nikola a bubeník Martin Beneš o sobě poprvé dali vědět v roce 2019 debutovým albem No Silver Lining a naposledy letošním singlem Dispossessed. I tato nápaditá kapela, která úderné bicí, nekompromisní basu a melodické vokály v poslední době doplnila o elektroniku, je prověřená Pontony. Slibujeme, že se máte na co těšit.

Vstup na narozeniny Headlineru je zdarma. Letos budeme vděční, pokud se rozhodnete ušetřené peníze poslat charitativním organizacím, které pomáhají Ukrajině.

Headliner: Osmé narozeniny
Čtvrtek 17. BŘEZNA 2022 v 19:00