Obrázek k článku Adam Mišík a Enthic: Máme rádi sprostší hudbu. Film Banger lidi překvapí
| Honza Vedral | Foto: Beata Matheová

Adam Mišík a Enthic: Máme rádi sprostší hudbu. Film Banger lidi překvapí

"Bylo to jedno z mála setkání před barem, ze kterého vzejde něco kreativního," vzpomíná Adam Mišík, jak se seznámili s ostravským producentem Enthicem, s nímž loni vytvořili ambiciózní projekt Hills 97. Oba byli hosty Honzy Vedrala v podcastu Headliner CZ, který se tentokrát natáčel v jejich studiu ve zkušebnách Bandzone.

"Máme rád tvrdou, sprostější hudbu. Ale ne vulgární, ale sexy," vysvětluje Enthic, co ty dva spojuje a proč za ním Adam Mišík začal dojíždět do Ostravy, kde spolu začali dávat dohromady první skladby, ještě na Adamovo album 2.0. "Enthicovi jsem poslal jenom kytaru zpěv a on z toho udělal věc, která zněla super. Pak vyšla na desce jako Sníh," popisuje Adam, jak u nás konečně našel někoho, kdo byl schopen dosáhnout zvuku, který měl odjakživa rád. 
"Takovouhle hudbu jsem chtěl dělat vždycky. Když mi bylo šestnáct, neměl jsem ale jasnou vizi a fungoval jsem s lidma, kteří měli jinou představu. Dali mě do jiný škatulky," vrací se ke změně, kterou prošel na poslední sólovce a ze které vyústili Hills 97. "Adam mě překvapil, že když nedělá slaďárny, umí to pořádně nacejtit," přikyvuje Enthic.
Jak reagovali na negativní kritiku, která o albu vyšla? A jak Adam získal roli rappera v chystaném filmu Banger, kde si zahrál vedle Sergeie Barracudy? "Až lidi uvidí první trailer, budou překvapený. Spousta lidí si nejdřív řekne, proč doprdele Adam Mišík hraje tuhle roli. Ale Banger jsem žil."
Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na Spotify, Apple Podcasts, Anchor.fm a v dalších servisech. 
Pokud se vám podcast líbí, budeme rádi, když pro Headliner budete hlasovat v anketě Křišťálová lupa.