Obrázek k článku Lascivita, sex a Duran Duran. Jak kdysi změnili pop?
| Honza Vedral | Foto: Warner Music

Lascivita, sex a Duran Duran. Jak kdysi změnili pop?

„Ze svojí image udělali součást svého úspěchu a nedílnou součást své kapely,“ říká v podcastu Headliner CZ Jarda Konáš o legendární kapele, jejíž úspěch se ve své době vyrovnal Beatles.

Tentokrát jsme si v podcastu Headliner CZ vyzkoušeli nový formát. Hostem Honzy Vedrala byl otec zakladatel našeho časopisu Jarda Konáš. A řeč byla o britských popových průkopnících Duran Duran, kteří 21. října vydají nové album Future Past.

Nás ale zajímala spíš jejich minulost. Jarda Konáš do říjnového Headlineru napsal o Duran Duran retro článek s výmluvným titulkem Jako druzí Beatles. A během rozhovoru jsme jeho části rozebrali ještě do většího detailu. Jak se z kapely, co mívala dvě baskytary a klarinet stal popový fenomén? Stáli Duran Duran u zrodu boybandů? A jaké byly okolnosti vzniku legendárního klipu Girls On Film, který pobouřil erotickou lascivitou a kapelu zapsal do popové historie?

„Duran Duran byli fintilové ve správný čas na správném místě,“ říká Jarda Konáš. "V pětašedesáti chci vypadat jako oni." 

Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na Spotify, Apple Podcasts, Anchor.fm a v dalších servisech. 

Pokud se vám podcast líbí, budeme rádi, když pro Headliner budete hlasovat v anketě Křišťálová lupa