Obrázek k článku Mám styl Čendy: Hudba minulého režimu
| Redakce | Foto: Vojtěch Plhák

Mám styl Čendy: Hudba minulého režimu

Plníme rest z loňského roku. Přinášíme záznam z živého vystoupení, které se událo 17. listopadu na Nové scéně Národního divadla. Honza Vedral a Radek Diestlerem z Popmusea během něj společně vzali diváky na hudební procházku dobou, kdy i autorská práva na světové hity patřila všem.

Akce se konala na pozvání spolku Díky, že můžem. A za to vážně díky... Během povídání došlo na povahu fungování hudebního byznysu za minulého režimu. Probrali jsme důvody, proč vlastně vznikalo tak moc coververzí. Došlo na srovnání Česka a Slovenska i na případovou studii písně Mexiko. A řadu humorných historek. "Helena Vondráčková zmerčila, že Abba vydala singl Winner takes it all. Zalíbilo se jí to a takřka vyběhla na Supraphon. V závodě zvítězila, až v závěsu za ní doběhl Karel Gott. A byl velmi smutný, že tuto píseň nemůže zazpívat on," líčí Radek Diestler příběh písně A ty se ptáš, co já.  

Samostatnou kapitolou pak byli největší lupiči socialistického popu, jejichž šéfem byl podle očekávání vyhlášen František Ringo Čech.