Obrázek k článku NOTY VOLE: Naštvaný pán s vidličkou ve světě polévek Adama Mišíka
| Redakce | Foto: Headliner

NOTY VOLE: Naštvaný pán s vidličkou ve světě polévek Adama Mišíka

Podcastová revue časopisu Headliner slaví desáté vydání. Tentokrát se pánové Honza Vedral, Dany Stejskal a Wlado Sejk zaměřili na fenomén Oasis. Hlavní téma nese podtitul "bratři jak se patří" a sleduje vzestup a pád bratří Gallagherů i celého britpopu.

Nechybí paní hrající na nůžky, legendární hlášky ("přeju ti, abys chytnul AIDS a chcípnul") ani hádka Honzy s Wladem o to, jestli je Wonderwall geniální písnička nebo sračka. Ohlédnutí za fenoménem Knebworthu, polemika, jaký má smysl se vracet k tomu, co bylo.

Přinášíme také konečnou odpověď na otázku, kdo je nejlepší britpopová kapela, a těšit se můžete i na Danyho novou nepravidelnou rubriku nejlepších hlášek z tiskových zpráv, které nám plní emailové schránky.

K opravdovým emocím ale došlo zejména při hodnocení aktuálních trendů. Během hodnocení společné písně Adama Mišíka a Simy, které se rozlezlo na takřka čtvrt hodiny, nám málem pod návalem negace spadlo studio. "Ty jsi jako muž s vidličkou ve světě polévek Adama Mišíka," snažil se Wlado klidnit Honzu, kterého píseň Bez tebe vytočila do ruda. Zklidnění však přišlo až s novou Olivií Rodrigo a Renne Dangem.

Samozřejmě nechybí ani hudební tipy, ve kterých Dany zkusil vykročit mimo svou komfortní zónu, ale u ostatních členů spolku s tím příliš nepochodil. Neshody panovaly i ohledně Skindred, kteří sice v Británii skončili druzí v závodech o čelo hitparády, ale cestu do Wladovy duše si nenašli.

Jediným skutečným pohlazením tak zůstala zpráva o comebacku The Kills a jejich skladba New York. Protože ta opravdu stojí za poslech.

Samozřejmě nechyběl ani oblíbený Ušní červ, který si tentokrát v osazenstvu podcastu NOTY VOLE našel svého fanouška. 

Co je obsahem desátého vydání? 

  • Oasis: Bratři, jak se patří
  • Co přinesl britpop hudební scéně?
  • Perly z tiskových zpráv, aneb co se chystá v Olomouci 
  • Ponor do trendů: Adam Mišík mrhající talentem, špičková Olivia Rodrigo a zajímavý obrat Renneho Danga
  • Tipy: Návrat The Kills, Skindred vs. britská hitparáda a James Bay bez klobouku
  • A samozřejmě taky ušní červ... 

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k poslechu desáté části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my.